«Ми завжди переоцінюємо зміни, які відбудуться в наступні два роки, і недооцінюємо зміни, які відбудуться в наступні десять» ( Білл Гейтс)
В останні два місяці, напевно, не було жодного дня без новин про нові можливості сервісів на основі штучного інтелекту. Особливо вражає здібностями дітище компанії OpenAI – чат-бот ChatGPT. Він уміє генерувати тексти різними мовами (українською теж) майже як людина, тому журналісти вже спробували за допомогою цього інструмента писати статті, студенти – складати іспити, кандидати – готувати резюме й супровідні листи, маркетологи –створювати тексти для продажу, а IT-спеціалісти – писати технічну документацію чи навіть базовий код. Одна українська компанія вже найняла ChatGPT замість SMM-менеджера, та й загалом прогнози поки не дуже втішні – подібні програми зможуть залишити без роботи багато спеціалістів.
За прогнозами до 2030 року автоматизація може замінити від 800 млн до 2 млрд робочих місць. Треба обрати професію, яка не втратить актуальність за рік-два!
У наступні 10 років автоматизація може замінити:
Інша справа – соціальні професії. «Соціальний працівник» – робота з людьми і для людей. Вона крокує в ногу з часом і стійка до зовнішніх впливів. Це професія, що буде актуальна щонайменше 15 років.
Прочитати більше, про спеціальність «Соціальна робота» у ЧНУ імені Петра Могили, актуальність та можливості працевлаштування можна за посиланнями:
Представники кафедри відповісти на ваші питання щодо спеціальності “Соціальна робота”, а також умов вступу в 2023 році тут – за посиланням.