Могилянка про актуальне: Чи замінить штучний інтелект соціальних працівників найближчі 10 років

«Ми завжди переоцінюємо зміни, які відбудуться в наступні два роки, і недооцінюємо зміни, які відбудуться в наступні десять» ( Білл Гейтс)

В останні два місяці, напевно, не було жодного дня без новин про нові можливості сервісів на основі штучного інтелекту. Особливо вражає здібностями дітище компанії OpenAI – чат-бот ChatGPT. Він уміє генерувати тексти різними мовами (українською теж) майже як людина, тому журналісти вже спробували за допомогою цього інструмента писати статті, студенти – складати іспити, кандидати – готувати резюме й супровідні листи, маркетологи –створювати тексти для продажу, а IT-спеціалісти – писати технічну документацію чи навіть базовий код. Одна українська компанія вже найняла ChatGPT замість SMM-менеджера, та й загалом прогнози поки не дуже втішні – подібні програми зможуть залишити без роботи багато спеціалістів.

За прогнозами до 2030 року автоматизація може замінити від 800 млн до 2 млрд робочих місць. Треба обрати професію, яка не втратить актуальність за рік-два!

У наступні 10 років автоматизація може замінити:

• співробітників банків (привіт, mono – перший банк без відділень);
  • бухгалтерів (наприклад, для сплати податків в декілька кліків в Україні вже давно є Taxer);
  • туроператорів (місце проживання закордоном легко обрати онлайн завдяки Booking.com та Airbnb);
  • помічників юристів та нотаріусів (94%, що саме цих фахівців замінить автоматизація);
  • перекладачів (Google Translate щороку стає розумнішим і перекладає вже не так коряво);
  • бібліотекарів та продавців книг (щоб прочитати бажану книгу тепер достатньо зайти на сайт видавництва чи інтернет-магазину або завантажити додаток);
  • паркувальників, водіїв та пілотів (автопілот у машинах – вже давно не новина);
  • касирів (каси самообслуговування з готівковим чи безготівковим розрахунком не новина, навіть в невеличких містечках)

Інша справа – соціальні професії. «Соціальний працівник» – робота з людьми і для людей. Вона крокує в ногу з часом і стійка до зовнішніх впливів. Це професія, що буде актуальна щонайменше 15 років.

Прочитати більше, про спеціальність «Соціальна робота» у ЧНУ імені Петра Могили, актуальність та можливості працевлаштування можна за посиланнями:

Представники кафедри відповісти на ваші питання щодо спеціальності “Соціальна робота”, а також умов вступу в 2023 році тут – за посиланням.