Соціально-психологічна підтримка завжди є актуальною для всіх учасників навчального процесу. Дуже добре, що сформувалася довіра до фахівців, що надають таку підтримку.
Однак іноді забуваємо, що є дуже потужний засіб отримати підтримку в нелегкій життєвій ситуації – підтримка таких людей, як ти сам. Адже кожен із нас зазвичай здатен собі допомогти (інакше ми б не змогли виживати), тільки іноді не вистачає сил, ресурсів, вмінь, доброго слова вчасно. І все це можна отримати у групі самопідтримки: формат підтримки, що спирається на досвід та бажання вистояти кожного члена групи.
Здається, все, що залишається психологу / фасилітатору – просто бути. Але фасилітація (супровід) груп самопідтримки також потребує навчання.
Саме такі навички отримала практичний психолог Навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню Лада Захарова в процесі участі в тренінгу «Методика організації та проведення груп взаємопідтримки / взаємодопомоги», який відбувся завдяки Центру «Джерело» (м. Львів) та тренеру-професіоналу Леоніду Ніколаєву, кандидату психологічних наук, доцент кафедри психології, завідувач навчально-методичної лабораторії психології групової роботи Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
Тренінг відбувся в межах проєкту, який реалізується Дитячим фондомUNICEF Ukraine та Центр соціальних послуг Джерело за фінансової підтримкиBundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ)через державний банк розвитку KfW. Проєкт впроваджується в межах національної програми з розбудови системи кращого догляду за дітьми «Кращий догляд для кожної дитини».