“Крок до науки – шлях до мети”: викладачі ЧНУ імені Петра Могили допомагають школярам зробити науку цікавою


      Світ науки сповнений захоплюючих таємниць, які манять до себе допитливі уми. І саме талановиті діти, з їхньою невгамовною цікавістю та креативним мисленням, стають справжніми дослідниками, що прагнуть розгадати ці таємниці. Кожна дитина талановита по-своєму. Їхні здібності можуть проявлятися в різних сферах, і наука – це лише одна з них. Головне – створити умови для розвитку цих талантів, заохочувати цікавість, підтримувати прагнення до знань та досліджень.

Саме такий підхід є ключовим, на думку, викладачів ЧНУ імені Петра Могили, які вже традиційно проводять конкурс «Цікава наука онлайн» у межах проєкту «Крок до науки».

     Проєкт «Крок до науки» – система STEM-студій на засадах трансдисциплінарного підходу. Такі студії цікавої науки репрезентуються у різних галузях, напрямах, зокрема астрономії, історії, біології, географії, фізики, креативності та інших, які створені для допитливих талановитих і здібних учасників студій різного віку. Кожна студія –  це науковий пошук, об’єднаний цікавою сучасною проблемою.

      Метою програми є підтримка обдарованих дітей в науці, створення сприятливого середовища для розвитку їхніх здібностей, а також сприяння популяризації науки серед молоді. Залучення дітей до цікавих наукових досліджень може сприяти не лише їхньому особистому розвитку, а й створенню нових інновацій та вирішенню складних проблем сучасного світу. Участь у проєкті можуть взяти всі учні 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України.

      Конкурс проводиться зазвичай на національному рівні або в межах певного регіону країни. Цьогоріч участь узяли школярі з різних куточків України та з міста Бухарест. Так, у березні відбулося нагородження учасників та переможців у 2023 року, які брали участь у різних номінаціях:

  • Номінація «Мій цікавий дослід», зокрема учениця Миколаївського ліцею № 55, яка опановувала вирощування кристалів із 3 видів солі;
  • Номінація «Ноу-хау» (учениця Миколаївського ліцею № 55 Дар’я Слюсаренко створювала робота-розвідника;
  • Номінація «Моя SNEM-лабораторія»: учні Дніпровського ліцею № 91 Єгор та Валерія, які працювали над фракталом; учень Дніпровського ліцею № 91 Андрій Носиков, який займався створенням мультфільмів; учень Дніпровського ліцею № 91 Дмитро Січков із тематичною роботою «Особливості формування та розвитку природничої компетентності учасників освітніх хабів»;
  • Номінація «Чарівні світи»: учні з м. Бухарест;
  • Номінація «Науковий косплей»: учитель Івано-Франківського ліцею № 21 з крилатим висловом «Не вивчив закон Ома – сиди, будь ласка, вдома»);
  • Номінація « Мій цікавий дослід» : експерементатор ліцею № 21 м. Івано-Франківськ
  • Номінація « Цікаві досліди» : учасниця конкурсу Івано-Франківського ліцею Марта Чолій (магія електростатики), учень Семенівського ліцею Андрій Монастирський, учениця Константинівського ЗЗ СО 5 Катерина Бондар.

       Наука – це захоплююче, корисне та пізнавальне заняття, яке може збагатити ваше життя та відкрити перед вами нові горизонти!