Корисна інформація для журналістів: про верифікацію даних і викриття фейків
Достовірність інформації сьогодні – одне з головних питань сучасних ЗМІ. Справжні журналісти повинні знати та вміти перевіряти новини на «справжність», відрізняти фейкове фото від оригіналу та створювати якісний контент.
Пропонуємо Вам декілька цікавих ресурсів, які розкажуть про те, як правильно перевіряти інформацію.
- Ольга Юркова, співзасновниця українського проекту з перевірки фактів StopFake, розповіла про найпоширеніші методи фальсифікації новин і запропонувала прості інструменти, які допоможуть зрозуміти, що правда, а що – ні.
Детальніше – за посиланням.
- Тепер можна перевірити зображення на смартфоні. Надаємо покрокове керівництво, як виконати зворотний пошук зображень, щоб перевірити, чи дійсно фотографія, яку ви побачили в соціальних мережах, справжня і не піддавалась обробці.
Детальніше – за посиланням.
- Чого чекати від майбутньої хвилі «глибоких фейковий відео»? Глибокий фейк – це відео, на якому особа однієї людини прироблено до чужого тіла. Поради експертів допоможуть вам розпізнати слабкі місця і викрити цей новий метод дезінформації.
Детальніше – за посиланням.
- Щоб використовувати інформацію із соціальних мереж, журналістам необхідно перевіряти достовірність фотографії, відеозапису або джерела. У цьому допоможе «Керівництво з перевіки новин» Тома Тревіннарда.
У цьому керівництві зібраний чекліст, який допоможе перевірити інформацію, яку ви знайшли в мережі. Після кожного чек-листа наведено корисні поради, про які слід пам’ятати під час проведення розслідувань.