Корисна інформація для журналістів: про верифікацію даних і викриття фейків


Достовірність інформації сьогодні – одне з головних питань сучасних ЗМІ. Справжні журналісти повинні знати та вміти перевіряти новини на «справжність», відрізняти фейкове фото від оригіналу та створювати якісний контент.

Пропонуємо Вам декілька цікавих ресурсів, які розкажуть про те, як правильно перевіряти інформацію.

  1. Ольга Юркова, співзасновниця українського проекту з перевірки фактів StopFake, розповіла про найпоширеніші методи фальсифікації новин і запропонувала прості інструменти, які допоможуть зрозуміти, що правда, а що – ні.

Детальніше – за посиланням.

  1. Тепер можна перевірити зображення на смартфоні. Надаємо покрокове керівництво, як виконати зворотний пошук зображень, щоб перевірити, чи дійсно фотографія, яку ви побачили в соціальних мережах, справжня і не піддавалась обробці.

Детальніше – за посиланням.

  1. Чого чекати від майбутньої хвилі «глибоких фейковий відео»? Глибокий фейк – це відео, на якому особа однієї людини прироблено до чужого тіла. Поради експертів допоможуть вам розпізнати слабкі місця і викрити цей новий метод дезінформації.

Детальніше – за посиланням.

  1. Щоб використовувати інформацію із соціальних мереж, журналістам необхідно перевіряти достовірність фотографії, відеозапису або джерела. У цьому допоможе «Керівництво з перевіки новин» Тома Тревіннарда.

У цьому керівництві зібраний чекліст, який допоможе перевірити інформацію, яку ви знайшли в мережі. Після кожного чек-листа наведено корисні поради, про які слід пам’ятати під час проведення розслідувань.

Події та оголошення


веренся
26
Запрошуємо на Manhattan Short Film Festival 2019

З 26 по 28 вересня у кінотеатрі «Батьківщина» відбудеться Manhattan Short Film Festival 2019  Щорічний Манхеттенський кінофестиваль проходить в 300 містах на всіх континентах. Кожен глядач може стати членом міжнародного журі і взяти участь у виборі кращої короткометражки року. В …

Запрошуємо на роботу в Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили!

Шукаємо людину на посаду редактора сайту в Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили! Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили відповідає за роботу з найактуальнішою та найцікавішою інформацією про ЗВО й забезпечує своєчасне висвітлення новин на сайті університету та офіційній сторінці …

вересня
27
Оголошено триденний тренінг-інтенсив «Час розслідувати» для журналістів

Миколаївський центр журналістських розслідувань оголошує набір на триденний тренінг-інтенсив «Час розслідувати» для журналістів з Миколаївської та Одеської областей. Дата та місце проведення: 11-13 жовтня, місто Миколаїв. Протягом тренінгу учасники опанують методологію проведення журналістських розслідувань, навчаться працювати з базами даних та он-лайн інструментами зі …