Колишній студент Могилянки Павло Рєка винайшов сонячну черепицю, яка може скласти конкуренцію компанії Ілона Маска


Миколаївський інженер-винахідник Павло Рєка разом із фірмою Solar Service закінчив монтаж першого даху з унікальної «сонячної черепиці» власної розробки, яка може вигідно конкурувати з виробом відомої у світі компанії Ілона Маска. Аналогів його продукції в Україні немає. Про це повідомляється на порталі Укрінформ.

Унікальна сонячна або фотоелектрична черепиця нещодавно отримала схвалення і нагороду від UNIDO – установи Організації Об’єднаних Націй (ООН), яка спеціалізується на просуванні міжнародного промислового співробітництва.

Павло Рєка навчався у Могилянці на факультеті комп’ютерних наук і отримав ступінь магістра. Вже під час навчання в ЧНУ імені Петра Могили розробив підзарядний пристрій для ґаджетів, який працює на сонячній енергії.

У фірмі Solar Service його розробками зацікавилися і почали допомагати втілювати їх на практиці. Знання, отримані в університеті, досвід роботи в компанії, плюс аналіз світового досвіду та власні напрацювання привели його до створення власної моделі «сонячної черепиці».

Ідея народилася у Павла років три тому. «Десь в 2016 році з’являються промислові зразки фірми Tesla Solar roof Ілона Маска, а також німецькі розробки. Але в нашої моделі є суттєві переваги. Ну, по-перше – це її вартість. Так один квадратний метр нашої «сонячної черепиці» коштує близько 180-190 доларів, тоді як німецький аналог – 390 євро. До того ж, я чув, що у колег виникали проблеми з герметичністю конструкції. Наша ж – повністю водонепроникна», – розповів Павло.

Слід зазначити, що наразі розробки миколаївського інженера вже захищені відповідними патентами.

Першими новинку випробували у Харкові – тестовий дах площею в 54 квадратних метри з «сонячної черепиці» змонтували в селі Руські Тішки Харківської області на будівлі сільської амбулаторії. Навіть у похмурі дні конструкція повністю задовольняє потреби медустанови в електроенергії. Розміщення об’єкту у Харкові пояснюється виробничими контактами, напрацьованими Solar Service за попередні роки. У неї хороші партнерські відносини з одним із благодійних фондів, який опікується даною амбулаторією. Саме він і профінансував сучасний енергоефективний дах для цього соціального об’єкта.

За словами розробника, електростанція має потужність 6 кВт і за місяць вона виробляє приблизно 500 кВт електроенергії, а норма споживання амбулаторії – близько 300 кВт. Вона повністю забезпечує електрикою все медобладнання й освітлення в денний період. Уночі ж вмикається стандартне електроживлення.

З лютого-березня наступного року планують налагодити серійне виробництво «сонячної черепиці». Для цього вже організована фірма River Solar, де Павло Рєка є директором.  За його словами, «сонячна черепиця» має гарантію 20-25 років. Але буде працюватиме і далі виробляючи 80% енергії від своєї номінальної потужності. Загальний же термін служби оцінюється наразі в 30-40 років.

 Джерело

Фото Алли Мірошниченко і пресслужби Solar Service