Колишній студент Могилянки Павло Рєка винайшов сонячну черепицю, яка може скласти конкуренцію компанії Ілона Маска

Миколаївський інженер-винахідник Павло Рєка разом із фірмою Solar Service закінчив монтаж першого даху з унікальної «сонячної черепиці» власної розробки, яка може вигідно конкурувати з виробом відомої у світі компанії Ілона Маска. Аналогів його продукції в Україні немає. Про це повідомляється на порталі Укрінформ.

Унікальна сонячна або фотоелектрична черепиця нещодавно отримала схвалення і нагороду від UNIDO – установи Організації Об’єднаних Націй (ООН), яка спеціалізується на просуванні міжнародного промислового співробітництва.

Павло Рєка навчався у Могилянці на факультеті комп’ютерних наук і отримав ступінь магістра. Вже під час навчання в ЧНУ імені Петра Могили розробив підзарядний пристрій для ґаджетів, який працює на сонячній енергії.

У фірмі Solar Service його розробками зацікавилися і почали допомагати втілювати їх на практиці. Знання, отримані в університеті, досвід роботи в компанії, плюс аналіз світового досвіду та власні напрацювання привели його до створення власної моделі «сонячної черепиці».

Ідея народилася у Павла років три тому. «Десь в 2016 році з’являються промислові зразки фірми Tesla Solar roof Ілона Маска, а також німецькі розробки. Але в нашої моделі є суттєві переваги. Ну, по-перше – це її вартість. Так один квадратний метр нашої «сонячної черепиці» коштує близько 180-190 доларів, тоді як німецький аналог – 390 євро. До того ж, я чув, що у колег виникали проблеми з герметичністю конструкції. Наша ж – повністю водонепроникна», – розповів Павло.

Слід зазначити, що наразі розробки миколаївського інженера вже захищені відповідними патентами.

Першими новинку випробували у Харкові – тестовий дах площею в 54 квадратних метри з «сонячної черепиці» змонтували в селі Руські Тішки Харківської області на будівлі сільської амбулаторії. Навіть у похмурі дні конструкція повністю задовольняє потреби медустанови в електроенергії. Розміщення об’єкту у Харкові пояснюється виробничими контактами, напрацьованими Solar Service за попередні роки. У неї хороші партнерські відносини з одним із благодійних фондів, який опікується даною амбулаторією. Саме він і профінансував сучасний енергоефективний дах для цього соціального об’єкта.

За словами розробника, електростанція має потужність 6 кВт і за місяць вона виробляє приблизно 500 кВт електроенергії, а норма споживання амбулаторії – близько 300 кВт. Вона повністю забезпечує електрикою все медобладнання й освітлення в денний період. Уночі ж вмикається стандартне електроживлення.

З лютого-березня наступного року планують налагодити серійне виробництво «сонячної черепиці». Для цього вже організована фірма River Solar, де Павло Рєка є директором.  За його словами, «сонячна черепиця» має гарантію 20-25 років. Але буде працюватиме і далі виробляючи 80% енергії від своєї номінальної потужності. Загальний же термін служби оцінюється наразі в 30-40 років.

Фото Алли Мірошниченко і пресслужби Solar Service

Безкоштовний доступ до матеріалів видавництва Кембриджського університету

Шановні колеги! Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили повідомляє, що видавництво Кембриджського університету Cambridge University Press надає доступ до понад 700 підручників для вищих навчальних закладів з різних галузей знань для інформаційної підтримки студентів, викладачів, вчених під час пандемії коронавірусу. …