Челендж – це виклик самому собі, подолання труднощів. Позитивним результатом такого виклику може стати підвищення віри в себе, тренування сили волі та покращення у певній сфері діяльності або життя загалом. До того ж, за 21день має сформуватися звичка, яка може непомітно принести чимало користі. Маєте сумніви? Тоді варто перевірити на власному досвіді!
4 іноземних слова щодня
За годину мозок людини здатний запам’ятати 10-20 нових слів, тобто за 15 – людина якісно вчить у середньому 4 слова. Виділити 15 хвилин на день, аби повчити мову – не так уже й складно. Головне робити це систематично. Краще запам’ятати слова допоможуть асоціації – на що схоже слово у написанні або за звучанням, з чим або ким у вас асоціюється? Як краще вчити інформацію ми вже писали тут. Також пам’ятайте про контекст і використовуйте слова в реченнях, а не просто окремо. За тиждень такого виклику ваш вокабуляр збільшиться десь на 30 слів. І це непоганий початок.
Читатикожен день
У більшості людей є книги, які вони мріють дочитати або хоча б почати читати. Зазвичай на це не вистачає часу. Але якщо поставити собі за мету читати, наприклад, по 10 сторінок вдень, то, повірте, ви дочитаєте книгу швидше, ніж вам здається. Якщо вміст вас зацікавить, то 10 сторінок щодня можуть перетворитися у 10 + «ну ще кілька сторіночок»,що пришвидшить процес читання.
З чого починаємо? Складаємо список книг, які вже зачекались, коли ж їх в черговий раз візьмуть до рук. Поділіть кількість сторінок на дні челенджу і визначте, скільки щодня потрібно прочитати. Тепер залишилось обрати час для читання. Що більше до душі: тихий ранок перед усіма справами чи затишний вечір перед сном? До речі, увечері замінити перегляд смартфону на читання книги – чудовий варіант сповільнити себе і підготувати мозок до сну. Також читання покращує пам’ять і розширює словниковий запас.
21 день без нарікань
Теорію 21 дня без нарікань вигадав американець УїллБоуен. Він запропонував усім, хто хоче змінити своє життя на краще, одягнути звичайний браслет фіолетового кольору і впродовж 21 дня жити без нарікань, критики, пліток і незадоволення.Потрібно протягом 21 дня не нарікати, не скаржитися, не пліткувати, не заздрити і т.д. Якщо за ці дні ти не дотримуєшся правил, перевішуєш браслет з однієї руки на іншу і розпочинаєш відлік днів заново. Продовжувати доти, доки браслет не протримається на одній руці 21 день поспіль. Нарікання і злоба не приносять нічого хорошого, лише витрачають наш час та сили. Якщо протягом 3 тижнів ви зможете не жалітися, то станете набагато щасливішим(-ою).
Зробитидіджитал-детокст
Відпочити від Інтернету – це чудова нагода побути на одинці з собою і своїми думками. Якщо маєш можливість вимкнути сповіщення новин та соцмереж і відкласти смартфон– зроби це. Можна ввести це за правило робити за кілька годин перед сном, а можна приділити цьому цілі вихідні. Чим же зайняти себе в цей час? Хатніми справами, творчістю, спілкуванням із сім’єю, можна пописати від рукиабо почитати книгу. Це зменшить тривожність, зникне намагання порівнювати своє життя з чужим (що мимоволі іноді з’являється, якщо довго бути у просторі соцмереж).
Можна розпочати зі скорочення часу перебування у певній соцмережі. Наприклад, відвести 15-20 хвилин на читання стрічки на день. Тоді цей процес не затягнеться на години «блукання» в Інтернеті, а фокус уваги буде на найцікавішому і головному.
Випивати щоденну норму води
Орієнтовна норма рідини на день для дорослої людини становить 4 % від загальної маси тіла. Тобто для людини вагою 70-75 кг цей показник становитиме 2800-3000 мл/день. Це не лише вода, а й рідина, яку ми отримуємо з їжею. Важливо, щоб вода була без газів. Обов’язково випивайте 1-2 склянки зранку перед сніданком. Краще пити воду за 20-30 хвилин до прийому їжі і через 1-1,5 години після їди. Пити воду під час споживання їжі і відразу після неї шкідливо для травлення.
Починайте поступово збільшувати вживання води. Стежте за тим, щоб під час роботи склянка води завжди стояла на столі. Цей челендж допоможе схуднути, покращить вигляд шкіри і загальне самопочуття.
Робити зарядку щоранку
Ранкова зарядка потрібна для того, щоб організм зарядився енергією на цілий день. Це не має бути складне 2-годинне тренування. Вистачить 10-15 хвилин. А через 30 днів у вас сформується корисна звичка – прокидатися раніше, щоб почуватися краще.
Виконувати ранкову зарядку потрібно відразу після пробудження і за 20 хвилин до сніданку. Створіть власний список вправ, щоб розім’яти все тіло. Не забудьте спочатку випити склянку води після пробудження. Можна також включити вправи з пілатесу, йоги і стрибки на скакалці.
Головне – не перевантажувати тіло зранку, щоб потім не відчувати втоми.
Для того, щоб перейти з режиму «сон» до режиму «робота», тілу потрібно близько 2-3 годин, а саме ранкова зарядка зможе скоротити цей перехід.
За матеріалом Studway