6 секретів успішного запам’ятовування


Людина зазвичай користується різними видами пам’яті, та домінує, як правило, якийсь один. Для того аби ефективно запам’ятовувати, спочатку варто розібратися, який же для вас вид пам’яті є головним. І мова йде не лише про зір, слух чи дотик. Всі попередні підвиди пам’яті можна віднести до образної. Окрім неї також виокремлюють – словесно-логічну (думки та поняття, логічні взаємозв’язки); рухову (моторна і кінестетична) та емоційну (почуття).

Ось які поради можна використати для вдалого запам’ятовування матеріалу:

  1. Асоціюйте. Асоціація один із найкращих способів для запам’ятовування. Головний секрет – асоціація має базуватися на тому, що вам близьке і добре знайоме. Так, іноземні слова за написанням або вимовою можна асоціювати з українськими, а постаті історичних осіб з рідними чи знайомими.
  2. Усвідомлюйте. Спочатку обирайте пріоритетну інформацію, концентруйтесь, аналізуйте логічні зв’язки. Варто звернути увагу на основні пункти та сконцентруватися на найважливіших елементах.
  3. Висловлюйте думки. Коли вивчаєте новий матеріал, можете висловлювати свої почуття та емоції, які викликає у вас отримана інформація. Таким чином підключається інтелектуальна та емоційна складові, що допомагає швидше оволодіти необхідними знаннями.
  4. Повторюйте. Для того аби запам’ятати щось нове, варто постійно повторно звертатися до матеріалу. Можна перечитати перед сном, перед заняттями, постійно застосовувати практично. Якщо це лекція, можна обговорювати матеріал з зацікавленими одногрупниками, більш практичні навички можна перевірити за допомогою тестів або вправ.
  5. Організовуйте. Ще на етапі вивчення матеріалу варто його класифікувати, виокремити/підкреслити головне. Це спростить вивчення, і в разі необхідності ви легко знайдете потрібне слово або абзац. Не обов’язково дотримуватись класичних розділів, можна вигадати жартівливі назви, що залучить емоційну пам’ять.
  6. Розслаблення. Для запам’ятовування необхідно очиститись від зайвого. Наприклад, якщо вам дошкуляє стрес, варто його позбутися, розв’язати нагальні питання, а вже потім братися за вивчення чогось нового. Адже у спокійному стані людина краще запам’ятовує матеріал і застосовує різні прийоми запам’ятовування.

Сподіваємось, ці поради допоможуть у пізнанні чогось нового і стануть приємними супутниками вашого процесу навчання!

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …