6 секретів успішного запам’ятовування


Людина зазвичай користується різними видами пам’яті, та домінує, як правило, якийсь один. Для того аби ефективно запам’ятовувати, спочатку варто розібратися, який же для вас вид пам’яті є головним. І мова йде не лише про зір, слух чи дотик. Всі попередні підвиди пам’яті можна віднести до образної. Окрім неї також виокремлюють – словесно-логічну (думки та поняття, логічні взаємозв’язки); рухову (моторна і кінестетична) та емоційну (почуття).

Ось які поради можна використати для вдалого запам’ятовування матеріалу:

  1. Асоціюйте. Асоціація один із найкращих способів для запам’ятовування. Головний секрет – асоціація має базуватися на тому, що вам близьке і добре знайоме. Так, іноземні слова за написанням або вимовою можна асоціювати з українськими, а постаті історичних осіб з рідними чи знайомими.
  2. Усвідомлюйте. Спочатку обирайте пріоритетну інформацію, концентруйтесь, аналізуйте логічні зв’язки. Варто звернути увагу на основні пункти та сконцентруватися на найважливіших елементах.
  3. Висловлюйте думки. Коли вивчаєте новий матеріал, можете висловлювати свої почуття та емоції, які викликає у вас отримана інформація. Таким чином підключається інтелектуальна та емоційна складові, що допомагає швидше оволодіти необхідними знаннями.
  4. Повторюйте. Для того аби запам’ятати щось нове, варто постійно повторно звертатися до матеріалу. Можна перечитати перед сном, перед заняттями, постійно застосовувати практично. Якщо це лекція, можна обговорювати матеріал з зацікавленими одногрупниками, більш практичні навички можна перевірити за допомогою тестів або вправ.
  5. Організовуйте. Ще на етапі вивчення матеріалу варто його класифікувати, виокремити/підкреслити головне. Це спростить вивчення, і в разі необхідності ви легко знайдете потрібне слово або абзац. Не обов’язково дотримуватись класичних розділів, можна вигадати жартівливі назви, що залучить емоційну пам’ять.
  6. Розслаблення. Для запам’ятовування необхідно очиститись від зайвого. Наприклад, якщо вам дошкуляє стрес, варто його позбутися, розв’язати нагальні питання, а вже потім братися за вивчення чогось нового. Адже у спокійному стані людина краще запам’ятовує матеріал і застосовує різні прийоми запам’ятовування.

Сподіваємось, ці поради допоможуть у пізнанні чогось нового і стануть приємними супутниками вашого процесу навчання!

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …