завідувач кафедри медико-біологічних основ спорту та фізкультурно-спортивної реабілітації факультету фізичного виховання і спорту ЧНУ імені Петра Могили, кандидат біологічних наук, доцент
Освіта та професійний шлях
У 1976 році закінчив фізико-математичну школу № 38 із золотою медаллю і поступив на біологічний факультет Московського Державного Університету імені М.В.Ломоносова. Навчання на факультеті проходив по кафедрі фізіології вищої нервової діяльності. Одночасно інтенсивно займався експериментальною науково-дослідною роботою в Інституті вищої нервової діяльності та нейрофізіології Академії наук СРСР, де виконав курсову та дипломну наукові роботи.
У 1981 році закінчив біологічний факультет МДУ за спеціальністю «Фізіологія». Дипломна робота посіла друге місце на конкурсі дипломних робіт випускників біологічного факультету Московського Державного Університету. Як кращий студент – випускник кафедри фізіології вищої нервової діяльності Вченою Радою біологічного факультету МДУ – був рекомендований для продовження навчання та виконання наукової роботи в аспірантурі Академії наук СРСР.
З 1982 по 1984 роки навчався в аспірантурі Інституту вищої нервової діяльності та нейрофізіології АН СРСР, де виконував роботу, пов’язану з дослідженням морфологічних та фізіологічних особливостей механізмів роботи мозку тварин в різних експериментальних умовах існування. Під час навчання в аспірантурі приймав участь у наукових конференціях молодих вчених та дослідників, на яких неодноразово був нагороджений Почесними грамотами за кращі доповіді серед учасників конференцій.
У 1983 році Рішенням Вченої Ради Інституту вищої нервової діяльності та нейрофізіології Академії Наук СРСР наукова робота на тему «Вплив функціонального виключення дендритів пірамідних нейронів сенсомоторної кори на реалізацію інструментального рефлексу» була представлена на Всесоюзний конкурс кращих робіт молодих вчених і посіла на ньому І місце і автор, як переможець, був нагороджений Почесним дипломом Академії Наук СРСР для молодих вчених 1984 року за підписом Президента Академії Наук СРСР академіка А.П.Александрова (постанова Президії Академії Наук СРСР секції хіміко-технологічних і біологічних наук за № 354-103-12000 від 27 березня 1985 року).
У 1985 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю – 03.00.13 «Фізіологія людини та тварин». Тема дисертаційного дослідження – «Структурно-функціональні характеристики слідових процесів в кірковій проекції умовного стимулу при різній його інтенсивності». Захист відбувся 12 червня 1985 року на засіданні спеціалізованої Вченої Ради при Інституті вищої нервової діяльності та нейрофізіології Академії наук СРСР, м. Москва.
У 1986 році повернувся в місто Миколаїв і прийнятий на роботу в Миколаївський державний педагогічний інститут імені В. Г. Бєлінського на посаду старшого наукового співробітника науково-дослідного відділу (госпдоговірна тема № 34.18.85-88).
З 01.09.1987 року був переведений на посаду старшого викладача кафедри педагогіки і методики початкового навчання.
23.02.1990 року був обраний доцентом кафедри філологічних та природничих наук, а з 7.06.1991 року – доцентом кафедри природничо-математичних дисциплін у зв’язку з утворенням нової кафедри на педагогічному факультеті.
З 01.09.1999 року переведений на посаду доцента кафедри біологічних основ фізичної культури та спорту факультету фізичної культури.
З 01.10.2014 року займав посади завідувача кафедр медико-біологічних основ фізичного виховання та біологічних основ фізичної культури та спорту.
З 1.09.2016 року працював доцентом кафедри теорії та методики фізичної культури, а з 1.09.2020 року – доцентом кафедри хімії факультету фізичної культури і спорту Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.
З 2016 року – заступник декана факультету фізичної культури і спорту з наукової роботи, член вченої ради факультету, у 2019 році – член комісії з якості освіти університету.
З 01.09.2021 року – завідувач кафедри медико-біологічних основ спорту та фізичної реабілітації факультету фізичного виховання і спорту Чорноморського національного університету імені Петра Могили.
З 01.09.2022 року – заступник декана з наукової роботи факультету фізичного виховання і спорту Чорноморського національного університету імені Петра Могили.
Основні напрями наукової діяльності
Створив навчально-методичні комплекси навчальних дисциплін, які викладає, та вніс на освітню платформу Moodle 3: «Фізіологія людини», «Фізіологічні механізми адаптації та функціональні резерви організму людини», «Фізіологія вищої нервової діяльності та психофізіологія», «Фізіологія онтогенезу», «Анатомія», «Загальна анатомія».
Розробив робочі програми з дисциплін «Фізіологія людини», «Анатомія», «Загальна анатомія» для спеціальностей 017 Фізична культура і спорт, 227 Фізична терапія, ерготерапія та 091 Біологія, «Фізіологічні механізми адаптації та функціональні резерви організму людини», «Фізіологія вищої нервової діяльності та психофізіологія», «Фізіологія онтогенезу» для спеціальності 091 Біологія.
Фахові статті за 2016-2023 рр.
Навчально-методичні посібники
Протягом останніх років керував науково-дослідними роботами, які були включені до тематичного плану наукової роботи університету:
Під час роботи на факультеті фізичної культури та спорту був одним з організаторів та головою оргкомітетів 20 щорічних Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій «Актуальні проблеми сучасної біології та здоров’я людини», «Медико-біологічні проблеми фізичної культури, спорту та здоров’я людини» для викладачів вищих навчальних закладів та науковців, 17 Всеукраїнських науково-практичних студентських конференцій «Проблеми формування здорового способу життя у студентської молоді», у яких щорічно брали участь більше 100 студентів з різних регіонів України. Редагував збірники наукових праць конференцій.
С. В. Гетманцев є автором більше 200 друкованих праць в фахових виданнях, 5 навчальних посібників (у тому числі: 3 – з грифом МОН України, 2 – з грифом МНУ ім. В.О.Сухомлинського).
Електрона адреса: chdu.sport@gmail.com
Телефон: (0512) 76-55-95