13 порад для покращення процесу запам’ятовування
Сучасний світ постійно розвивається і з кожним днем людині потрібно запам’ятовувати все більше. Однак здатність до запам’ятовування з часом погіршується, тож пропонуємо 13 порад для її покращення.
Важливо розуміти що існує два види пам’яті: короткострокова та довгострокова, де остання і забезпечує запам’ятовування. Щоб інформація потрапила у довгострокову пам’ять потрібно постійно повторювати матеріал. Тож для покращення цього процесу варто скористатись хоча б однією з порад:
- Вчити свідомо. Осмислена інформація запам’ятовується в 9 разів швидше.
- Виділення. Виділіть головну інформацію, яку потрібно запам’ятати і починайте саме з цього.
- Ефект краю. Це здатність мозку запам’ятовувати текст лише на початку та наприкінці сторінки. Аби це попередити необхідно чергувати інформацію з середини тексту з початком та кінцем.
- Зміна тематики. Одне й те саме з часом запам’ятовується гірше, аби це попередити слід просто змінити тематику.
- Вивчайте протилежне. Ця порада краще підходить для вивчення іноземних слів, адже антоніми легше запам’ятовуються.
- Палац пам’яті. Достатньо представити кімнату, куди переносимо інформацію необхідну для запам’ятовування. Це місце спогадів, до якого слід просто повернутись і інформація сама згадається. Головне – пов’язати її з предметами у вигаданій кімнаті.
- Слова-цвяхи. Спосіб запам’ятовування, коли, наприклад, слова вивчаються парами: вже відоме та нове.
- Асоціація. Подібний спосіб, однак популярніший за попередній. Для запам’ятовування інформації використовуються прості асоціації та візуалізації.
- Постійне навантаження. Для кращої роботи мозку, його потрібно постійно тренувати. Достатньо вчити по 5 слів або прикладів у день.
- Створення історій. Цей спосіб підійде, коли потрібно запам’ятати одразу велику кількість інформації. Мозок краще запам’ятовує цікаві історії, тому необхідну інформацію достатньо перетворити в складену розповідь.
- Аудіо. Якщо Вам складно дається написана інформація, спробуйте аудіо-альтернативу, може таким чином інформація запам’ятається краще.
- Візуалізація. При вивченні матеріалу використовуйте міміку та жести для певної тематики, це допоможе швидше запам’ятати.
Додайте зацікавленість. Науково-популярна література набагато легше сприймається ніж просто наукова на ту саму тематику.