13 порад для покращення процесу запам’ятовування


Сучасний світ постійно розвивається і з кожним днем людині потрібно запам’ятовувати все більше. Однак здатність до запам’ятовування з часом погіршується, тож пропонуємо 13 порад для її покращення.

Важливо розуміти що існує два види пам’яті: короткострокова та довгострокова, де остання і забезпечує запам’ятовування. Щоб інформація потрапила у довгострокову пам’ять потрібно постійно повторювати матеріал. Тож для покращення цього процесу варто скористатись хоча б однією з порад:

 • Вчити свідомо. Осмислена інформація запам’ятовується в 9 разів швидше.
 • Виділення. Виділіть головну інформацію, яку потрібно запам’ятати і починайте саме з цього.
 • Ефект краю. Це здатність мозку запам’ятовувати текст лише на початку та наприкінці сторінки. Аби це попередити необхідно чергувати інформацію з середини тексту з початком та кінцем.
 • Зміна тематики. Одне й те саме з часом запам’ятовується гірше, аби це попередити слід просто змінити тематику.
 • Вивчайте протилежне. Ця порада краще підходить для вивчення іноземних слів, адже антоніми легше запам’ятовуються.
 • Палац пам’яті. Достатньо представити кімнату, куди переносимо інформацію необхідну для запам’ятовування. Це місце спогадів, до якого слід просто повернутись і інформація сама згадається. Головне – пов’язати її з предметами у вигаданій кімнаті.
 • Слова-цвяхи. Спосіб запам’ятовування, коли, наприклад, слова вивчаються парами: вже відоме та нове.
 • Асоціація. Подібний спосіб, однак популярніший за попередній. Для запам’ятовування інформації використовуються прості асоціації та візуалізації.
 • Постійне навантаження. Для кращої роботи мозку, його потрібно постійно тренувати. Достатньо вчити по 5 слів або прикладів у день.
 • Створення історій. Цей спосіб підійде, коли потрібно запам’ятати одразу велику кількість інформації. Мозок краще запам’ятовує цікаві історії, тому необхідну інформацію достатньо перетворити в складену розповідь.
 • Аудіо. Якщо Вам складно дається написана інформація, спробуйте аудіо-альтернативу, може таким чином інформація запам’ятається краще.
 • Візуалізація. При вивченні матеріалу використовуйте міміку та жести для певної тематики, це допоможе швидше запам’ятати.

Додайте зацікавленість. Науково-популярна література набагато легше сприймається ніж просто наукова на ту саму тематику.

 

Події та оголошення


червня
22
Конференція трудового колективу ЧНУ імені Петра Могили

22 червня 2020 року о 15:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться конференція трудового колективу Порядок денний: 1. Затвердження нової редакції Статуту ЧНУ імені Петра Могили 2. Затвердження Стратегічного плану розвитку ЧНУ імені Петра Могили на період 2019-2024 …

Набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща)

Шановні студенти! Оголошується набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща) на осінь 2020-2021 н.р. Основні вимоги до учасників: студент/ка ЧНУ ім. Петра Могили 2-3, 5 курс навчання, будь-яка спеціальність знання польської мови (А2 і вище) академічна успішність …

травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут