13 порад для покращення процесу запам’ятовування


Сучасний світ постійно розвивається і з кожним днем людині потрібно запам’ятовувати все більше. Однак здатність до запам’ятовування з часом погіршується, тож пропонуємо 13 порад для її покращення.

Важливо розуміти що існує два види пам’яті: короткострокова та довгострокова, де остання і забезпечує запам’ятовування. Щоб інформація потрапила у довгострокову пам’ять потрібно постійно повторювати матеріал. Тож для покращення цього процесу варто скористатись хоча б однією з порад:

 • Вчити свідомо. Осмислена інформація запам’ятовується в 9 разів швидше.
 • Виділення. Виділіть головну інформацію, яку потрібно запам’ятати і починайте саме з цього.
 • Ефект краю. Це здатність мозку запам’ятовувати текст лише на початку та наприкінці сторінки. Аби це попередити необхідно чергувати інформацію з середини тексту з початком та кінцем.
 • Зміна тематики. Одне й те саме з часом запам’ятовується гірше, аби це попередити слід просто змінити тематику.
 • Вивчайте протилежне. Ця порада краще підходить для вивчення іноземних слів, адже антоніми легше запам’ятовуються.
 • Палац пам’яті. Достатньо представити кімнату, куди переносимо інформацію необхідну для запам’ятовування. Це місце спогадів, до якого слід просто повернутись і інформація сама згадається. Головне – пов’язати її з предметами у вигаданій кімнаті.
 • Слова-цвяхи. Спосіб запам’ятовування, коли, наприклад, слова вивчаються парами: вже відоме та нове.
 • Асоціація. Подібний спосіб, однак популярніший за попередній. Для запам’ятовування інформації використовуються прості асоціації та візуалізації.
 • Постійне навантаження. Для кращої роботи мозку, його потрібно постійно тренувати. Достатньо вчити по 5 слів або прикладів у день.
 • Створення історій. Цей спосіб підійде, коли потрібно запам’ятати одразу велику кількість інформації. Мозок краще запам’ятовує цікаві історії, тому необхідну інформацію достатньо перетворити в складену розповідь.
 • Аудіо. Якщо Вам складно дається написана інформація, спробуйте аудіо-альтернативу, може таким чином інформація запам’ятається краще.
 • Візуалізація. При вивченні матеріалу використовуйте міміку та жести для певної тематики, це допоможе швидше запам’ятати.

Додайте зацікавленість. Науково-популярна література набагато легше сприймається ніж просто наукова на ту саму тематику.

 

Події та оголошення


листопада
15
Святкуємо День студента разом! Не проґав!

Хей! Цей день зовсім скоро! Ми вже знаємо, як ти будеш святкувати! 15.11 – ALL DAY ! Святкуємо ДЕНЬ СТУДЕНТА 11:50 -12:30 – ” tatto майстерня”, смаколики, лотерея «Lucky student» (10-й та головний корпуси); 14:00 – святковий концерт + розіграш призів …

листопада
13
Запрошуємо на мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво»

Шановні студенти,  ГО «Молодь України» разом з доцентом кафедри економіки та підприємства Віктором Погромським приготували для вас мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво». Захід відбудеться цієї середи 13 листопада о 15:00 на базі ЧНУ імені Петра Могили. Якщо ти студент і тебе …

листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …