13 порад для покращення процесу запам’ятовування


Сучасний світ постійно розвивається і з кожним днем людині потрібно запам’ятовувати все більше. Однак здатність до запам’ятовування з часом погіршується, тож пропонуємо 13 порад для її покращення.

Важливо розуміти що існує два види пам’яті: короткострокова та довгострокова, де остання і забезпечує запам’ятовування. Щоб інформація потрапила у довгострокову пам’ять потрібно постійно повторювати матеріал. Тож для покращення цього процесу варто скористатись хоча б однією з порад:

 • Вчити свідомо. Осмислена інформація запам’ятовується в 9 разів швидше.
 • Виділення. Виділіть головну інформацію, яку потрібно запам’ятати і починайте саме з цього.
 • Ефект краю. Це здатність мозку запам’ятовувати текст лише на початку та наприкінці сторінки. Аби це попередити необхідно чергувати інформацію з середини тексту з початком та кінцем.
 • Зміна тематики. Одне й те саме з часом запам’ятовується гірше, аби це попередити слід просто змінити тематику.
 • Вивчайте протилежне. Ця порада краще підходить для вивчення іноземних слів, адже антоніми легше запам’ятовуються.
 • Палац пам’яті. Достатньо представити кімнату, куди переносимо інформацію необхідну для запам’ятовування. Це місце спогадів, до якого слід просто повернутись і інформація сама згадається. Головне – пов’язати її з предметами у вигаданій кімнаті.
 • Слова-цвяхи. Спосіб запам’ятовування, коли, наприклад, слова вивчаються парами: вже відоме та нове.
 • Асоціація. Подібний спосіб, однак популярніший за попередній. Для запам’ятовування інформації використовуються прості асоціації та візуалізації.
 • Постійне навантаження. Для кращої роботи мозку, його потрібно постійно тренувати. Достатньо вчити по 5 слів або прикладів у день.
 • Створення історій. Цей спосіб підійде, коли потрібно запам’ятати одразу велику кількість інформації. Мозок краще запам’ятовує цікаві історії, тому необхідну інформацію достатньо перетворити в складену розповідь.
 • Аудіо. Якщо Вам складно дається написана інформація, спробуйте аудіо-альтернативу, може таким чином інформація запам’ятається краще.
 • Візуалізація. При вивченні матеріалу використовуйте міміку та жести для певної тематики, це допоможе швидше запам’ятати.

Додайте зацікавленість. Науково-популярна література набагато легше сприймається ніж просто наукова на ту саму тематику.

 

Події та оголошення


вересня
24
Зустріч з Андрієм Сідляренко

Шановні колеги! 24 вересня 2019 року запрошуємо Вас на зустріч з директором ТОВ «Антиплагіат» Андрієм Сідляренко! В програмі: 1. Майстер-клас практичної роботи з Unicheck (9.30-10.30, комп’ютерний клас №9, ауд.1-108) 2. Презентація онлайн-сервісу пошуку плагіату Unicheck (10.30, приміщення Вченої ради) 3. …

веренся
26
Запрошуємо на Manhattan Short Film Festival 2019

З 26 по 28 вересня у кінотеатрі «Батьківщина» відбудеться Manhattan Short Film Festival 2019  Щорічний Манхеттенський кінофестиваль проходить в 300 містах на всіх континентах. Кожен глядач може стати членом міжнародного журі і взяти участь у виборі кращої короткометражки року. В …

Запрошуємо на роботу в Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили!

Шукаємо людину на посаду редактора сайту в Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили! Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили відповідає за роботу з найактуальнішою та найцікавішою інформацією про ЗВО й забезпечує своєчасне висвітлення новин на сайті університету та офіційній сторінці …