Звітна річна конференція «Workshop on Piloting Experience Exchange»: команда ЧНУ імені Петра Могили представила напрацювання з впровадження систем тьюторства і менторства в межах проєкту «PROMENT»


Успішне завершення воркшопу PROMENT!

З 17 по 20 лютого 2025 року в Ужгороді відбулася звітна річна конференція «Workshop on Piloting Experience Exchange», де представники українських, польських та грузинських університетів обмінялися досвідом та підводили підсумки за результатами першого етапу пілотування програм тьюторства та менторства в межах проєкту «PROMENT».

До складу команди ЧНУ імені Петра Могили належали представники юридичного факультету та факультету філології – доктор юридичних наук, професор, координатор проєкту Алла Коваль, декан юридичного факультету, директор Центру тьюторства та менторства Дмитро Січко, менеджерка проєкту Олена Філімонова, кандидат філологічних наук, доцент Галина Косарєва, доктор філософії, викладач кафедри конституційного та адміністративного права і процесу Елучка Казарян, виконавиця проєкту PROMENT Юлія Солопова, а також студентки Олександра Лозицька (четвертий курс юридичного факультету) та Сірануш Антонян (другий курс факультету філології).

Програма заходу передбачала обмін інноваційними практиками у системі T&M та розробку ефективних освітніх стратегій у наступному етапі проєкту.

Географія учасників воркшопу була представлена багатьма ЗВО з міст Глівіце (Польща), Батумі та Тбілісі (Грузія), м. Чернігів, м. Миколаїв, м. Львів, м. Дніпро.

Команда ЧНУ імені Петра Могили презентувала власні напрацювання, зокрема: підбила підсумки впровадження програми «Менторство  під проводом органів публічної влади» на юридичному факультеті; представила перші підсумки пілотного проєкту «Менторство для молодих викладачів» у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили, поділившись досвідом їх імплементації з учасниками інших університетів тощо.

Разом із представниками інших українських та закордонних ЗВО проаналізували перший досвід впровадження програми тьюторства та менторства в Грузії, розгялнули виклики та досягнення; обговорили український досвід пілотування схеми «Наставництво для першокурсників» у різних університетах.

Воркшоп став чудовою можливістю для університетських спільнот проаналізувати перші результати, поділитися викликами та напрацювати стратегії для подальшого розвитку менторських ініціатив.

Команда проєкту щиро вдячна всім учасникам за активну участь і внесок у розвиток сучасної системи наставництва!