Збереження біорізноманіття: нова тема зустрічі Міждисциплінарних Студій «Європейські зелені виміри»


«Збереження біорізноманіття»  – тема, яку було презентували 13 березня 2024 року учасникам Міждисциплінарних Студій «Європейські зелені виміри», що відбуваються за підтримки Програми Європейського Союзу Еразмус+ Жана Моне_Кафедра.

Зустріч проводила координаторка проєкту, професорка кафедри екології Олена Мітрясова.

«Від великих тропічних лісів світу до невеликих парків і садів, від синього кита до мікроскопічних грибів, біорізноманіття — це надзвичайна різноманітність життя на Землі. Ми, люди, є частиною цієї мережі життя і ми повністю залежні від неї: вона забезпечує нам їжу, яку ми споживаємо, фільтрує воду, яку ми п’ємо, та постачає нам повітря, яким ми дихаємо. Природа важлива для нашого психічного та фізичного благополуччя, а також для здатності нашого суспільства впоратись із глобальними змінами, загрозами здоров’ю та катастрофами. Природа потрібна для нашого життя!» – так сказано в Стратегії Біорізноманіття ЄС до 2030 року.

Під презентації висвітлено декілька питань, зокрема біорізноманіття як основний чинник стабільності планети; основні Директиви в секторі «Охорона природи»: Пташина та Оселищна; мережа природоохоронних територій NATURA 2000; Смарагдова мережа; Стратегія біорізноманіття ЄС до 2030 р.; європейський досвід розвитку природоохоронних територій; природно-заповідний фонд України; вплив війни на навколишнє природне середовище.

Так, у 2020 році ЄК прийняла дуже амбітний документ − «Стратегію біорізноманіття ЄС до 2030 року: Повернення природи у наше життя», згідно якої щонайменше 30% суходолу та 30% морських акваторій повинні стати заповідними територіями. Окрім того, третина заповідних територій (10% території ЄС та 10% акваторії), повинні бути під суворою охороною.

Нині понад 20% всіх природоохоронних територій України уражено війною. Майже мільйон гектарів заповідних площ потерпають від конфлікту, а 812 заповідників перебувають у небезпеці.

Активним слухачам зустрічі було презентовано книжки про біологічне різноманіття Миколаївської області, ендемічні види рослин, різновиди птахів тощо. Ці унікальні видання що будуть у нагоді під час освітнього процесу підготовки студентів.

З повним змістом відео-лекції можна ознайомитись за покликанням.

mde