Історія свята сягає корінням у початок 20 століття. У 1908 році молода американка Енн Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Дівчина писала листи до державних установ та видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Відтак, у 1910 році штат Вірджинія перший визнав День матері як офіційне свято. З покоління в покоління мама – найголовніша людина для своїх дітей.
Серед української громади День матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Уже через рік це свято відзначалося у Львові. Ініціатором урочистостей була редакторка тижневика «Жіноча доля» Олена Кисілевська.
У 1929 році Спілка українок зініціювала впровадження цього свята на Тернопільщині. Через 10 років радянська влада заборонила це свято. А лише 10 травня 1999 року указом Президента України було встановлено, що День матері відзначається щорічно в другу неділю травня.
Цікаво, що в Україні травень вважають місяцем Пречистої Діви Марії. Саме до неї віряни звертаються з молитвами про допомогу та захист. Також Богородиця є опікункою козацтва. Не випадково День матері в Україні святкують саме цього місяця.
В Україні мама з глибини віків вважається берегинею домашнього вогнища і людиною, яка є найріднішою для всіх. Хоча в Україні свято День матері святкують офіційно з 1999 року, та вшановують матір в нашій країні набагато довше. Традиції, які виявляють повагу до мами, збереглися з глибини віків. Це і пісні, і вірші, які діти складали своїм мамам.
Дорогі жінки! Милі мами!
Від щирого серця вітаємо зі святом – Днем матері! Мама – це найдорожче і світле, що є на світі. Вона завжди радіє успіхом своїх дітей, підтримує їх у важку хвилину, завжди щиро переживає за кожен пройдений крок. Немає людини ближче і рідніше! Нехай ваші серця зігрівають любов і турбота близьких! Кожен день буде наповнений радісними і приємними подіями! Щастя, здоров’я, благополуччя, душевного спокою і любові! Миру і затишку вашому будинку!