Українська сільська та міська водна інфраструктура потребує переосмислення та модернізації: Людмила Григор’єва представила розробки щодо біоочищення промислових та каналізаційних стоків Бузького лиману


Завідувачка кафедри екології навчально-наукового медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили Людмила Григор’єва представила розробки щодо біоочищення промислових та каналізаційних стоків Бузького лиману на конференції у Берліні.

Презентація досліджень відбулася 20 лютого 2024 року в Берліні в межах заходу «Українська сільська та міська водна інфраструктура потребує переосмислення та модернізації».

Екологиня Людмила Григор’єва презентувала власні дослідження у сфері фіто- та ризофільтраційних засобів. Її робота зосереджена на використанні акумуляційних властивостей вищих водяних рослин, макрофітів та донних мулів Бузького лиману для біоочищення промислових та каналізаційних стоків лиману.

«Це важливий крок у розвитку екологічної інфраструктури нашої країни. Ми рухаємося у правильному напрямку, і відчуваємо підтримку як з боку влади, так і з боку приватного сектору», — наголосила Людмила Григор’єва.

Представник компанії Siemens висловив бажання співпрацювати у цьому напрямку, а представник Hannover Wasser Gmbh обговорив перспективи використання екологічно розумних технологій у містобудуванні.

У Берліні 19 лютого 2024 року Східний комітет німецької економіки підписав Меморандум про взаєморозуміння з Миколаївським водним хабом.

З боку української сторони Меморандум підписали міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич та засновниця громадської організації «Mykolaiv Water Hub» Ганна Монтавон. На заході також був присутній директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко.

Підписання даного документу передбачає відновлення системи водопостачання у південноукраїнському регіоні.

Джерело