Шановні викладачі й студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили! 25-28 березня 2019 року в нашому університеті буде презентований цикл лекцій на тему «Народження й розвиток європейської інтеграції» професора університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща), доктора Ґабілітованого Марека Міколайчика. Професор М. Міколайчик буде читати лекції студентам-історикам.
На лекції запрошуються також усі охочі! Захід організований Науково-дослідним інститутом полоністики й кафедрою історії ЧНУ ім. Петра Могили.
Мова лекцій: польська, однак слухачі отримають коротке резюме виступів українською мовою.
На лекціях Ви дізнаєтесь про найсучасніші тенденції у розвитку ЄС, стан та регулювання відносин між ЄС та найбільшими світовими гравцями (США, Великобританія, Франція тощо), положення Польщі в Європейському Союзі, а також аспекти відносин ЄС зі Східними Сусідами. Професор М.Міколайчик також розповість про дослідження ЄС в Університеті Адама Міцкевича (Познань). По закінченні лекції у Вас буде можливість поставити запитання професору.
Професор Марек Міколайчик (Marek Mikołajczyk) є доктором історичних наук, професором Інституту історії Університету ім. Адама Міцкевича (УАМ) (Познань, Польща). Завершив навчання в цьому ж університеті, а також в Університеті Сорбонна в Парижі. Ступінь доктора й доктора наук (габілітованого) отримав в УАМ, з яким пов’язав свою діяльність від самого початку своєї наукової кар’єри. Займає посаду професора надзвичайного.
Коло його наукових зацікавлень: міжнародні відносини у ХХ столітті, зокрема історія європейської інтеграції після Другої світової війни, з особливим акцентом на роль Франції в цьому процесі; новітня історія Франції, а також польсько-французькі відносини, дослідження британської політики щодо європейської інтеграції в 1950-1973 рр.; проблеми, пов’язані з холодною війною; історія Польщі, зокрема аспекти, пов’язані з міжнародною ситуацією польської держави у ХХ столітті тощо.
Викладав в університеті Сорбонна й Інституті політичних студій в Парижі. Автор 6 монографій у сфері європейської інтеграції і польсько-французьких відносин, редактор однієї наукової праці. Остання робота – «Де Голль й Польща – особливі відносини?» (Познань, 2018). Опублікував також близько 50 наукових статей і розділів у наукових збірниках, що були видані польською, французькою, англійською, чеською й українською мовами. Брав участь у конференціях в Польщі, Словаччині, Франції й Україні.
Найважливіші праці:
Дослідження
Статті