Залишаться найсильніші: як пройти онлайн-курс до кінця


Коли як не зараз, під час карантину, найкращий час для того, аби пройти який-небудь онлайн-курс? Тим паче, що чимало платформ почали активно їх просувати і робити знижки, а деякі і взагалі є безкоштовними. Такі, для прикладу, можна знайти на українській платформі Prometheus.

Вонлайн-курсів чимало плюсів. Наприклад, можливість самому обирати час і місце. Проходити курс із мобільного чи ноутбука, вранці чи ввечері, з кухні або спальні – обирати лише вам. Під час проходження онлайн-курсів не потрібно

  • виходити з дому у погану погоду
  • поспішати, аби не запізнитися
  • збирати з собою всі необхідні речі
  • витрачати час на дорогу

Можна взагалі не вилазити з ліжка і бути в піжамі (хоча так робити не радимо, бо це може знизити вашу продуктивність).

Ще одна перевага онлайн-курсів – варіативність та гнучкість. По-перше, їх просто безліч! Обирай що до вподоби, і не потрібно їхати в інше місто або чекати, поки представники курсу будуть у твоєму. Також ти можеш пройти курс від провідних закордонних фахівців чи компаній. Ну хіба не круто? По-друге, учасник в змозі обрати той темп, в якому йому зручно працювати: розбити курс на менші частини або відвідати його, якщо скасувались інші плани. Г – гнучкість.

Але буває так, що людина часто відволікається і ніяк не може пройти курс до кінця. Чому так трапляється?

Навколишні фактори. Може бути складно налаштуватися на продуктивну роботу, адже навколо купа всього: матеріальний світ у вигляді домашніх улюбленців та недороблених справ, та інформаційний простір у формі сповіщень з Фейсбука. Потрібно вимикати телефон і закривати зайві вкладки в ноутбуці. У добу перенасичення інформацією ми маємо заново виховувати у собі дисципліну і посидючість, вміти концентруватися лише на одній справі.

Відповідальність. Якщо ви несете відповідальність за проходження курсу лише перед собою, то можете нею знехтувати.Класним прийомом, аби мотивувати себе на навчання, може стати чат, в якому будуть зібрані учасники курсу. Таким чином ви будете відчувати відповідальність перед іншими людьми, зможете з ними порадитись, запитати щось.

Безкоштовний курс. Часто люди не цінують те, що отримають задарма, тому психологи радять віддавати таку суму за послуги, яку вам трохи шкода, але відсутність якої не критично вплине на ваш бюджет.Для прикладу, якщо 50 гривень – це для вас копійки, то 300 гривень уже мають більшу значимість, але суттєво не вплинуть на сімейний бюджет.

Також варто постійно нагадувати собі про власну мотивацію. Для чого ви це робите? Який результат отримаєте? Візуалізуйте переваги, які надасть вам проходження курсу, пропишіть, які завдання вирішите, коли опануєтенові знання і навички. До речі, таке розуміння підштовхує краще, ніж будь-які гроші, віддані за курс. Навчання може виявитися складним, але лише знання того, що він допоможе розв’язати ваші проблеми у майбутньому,  вас змотивує. Виходячи з цього потрібно обирати ту тему, яка вас дійсно цікавить і потрібна вам зараз для найближчого розвитку.

Аби краще запам’ятати інформацію, варто поєднувати всі типи сприйняття інформації: візуальну (через зір), аудіальну (на слух) та кінестетична(через відчуття). Наприклад, почуте у лекції можна записати від рукиабо зобразити схематично. Зазвичай люди мають змішаний тип запам’ятовування інформації, але застосувати усі – значить мати більше шансів на краще засвоєння.

І наостанок: займатися на онлайн-курсах потрібно регулярно, адже давши слабину один раз, можна до курсу так і не повернутись. Систематичність принесе результати. Тому візьміть за правило, наприклад, кожної середи вимикати телефон, заходити на свій онлайн-курс, а після обговорювати його в чаті з однодумцями. Успіхів!