Закордонне навчання


Найбільш талановиті студенти нашого факультету встигають вчитися не тільки в Могилянці, але й в закордонних вишах за різними міжнародними програмами, наприклад:

  • Богдан Василенко та Данило Фомін – Республіка Польща, м. Лодзь, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności (Вища школа інформатики);
  • Олександр Ісаєнко– Японія, м. Токіо (Школа «TOYO» компанії TLS, яка є частиною корпорації «Дзикэй», що об’єднує 68 коледжей по всій Японії);
  • Катерина Одноус – США, м. Сан Хосе, San Jose State University (Державний Університет штату Каліфорнія);
  • Світлана Волкова – США, м. Балтімор, Johns Hopkins University (Приватний дослідницький університет), PhD-програма.

Ще багато інших студентів навчаються як в Польщі, Норвегії, Австрії, Німеччині, так і в багатьох інших країнах всього світу.

Наприклад, Світлана Волкова після закінчення магістратури ЧДУ ім. Петра Могили за спеціальністю «Інтелектуальні системи прийняття рішень» (2006 р.) зайняла перше місце серед кандидатів з України за стипендією імені сенатора Фулбрайта та виборола право навчатися в Університеті штату Канзас, США.

У 2010 р. Світлана отримала диплом магістра з комп’ютерних наук. Цього ж року вона серед 40 фіналісток з усього світу виборола почесну стипендію (7 тис. євро) ім. Аніти Борг, засновану компанією Google і Технологічним Інститутом ім. Аніти Борг для підтримки талановитих жінок, які навчаються в університетах країн Європи, Близького Сходу і Африки за програмами в області комп’ютерних технологій, інформатики, математики.

Зараз вона завершує докторську дисертаційну роботу з соціолінгвістичного прогнозування у соціальних медіа в університеті ім. Джона Хопкінса, який займає 15-те місце у світовому рейтингу університетів. Тричі була на стажуванні у компанії Microsoft Research (див. фото). Двічі виступала з науковими доповідями у всесвітньо відомому Кембриджському університеті, Великобританія.

volkova-1

Світлана Волкова в м. Сіетл, США

volkova-2
Світлана Волкова робить наукову доповідь у компанії Microsoft Research

Про стрімкі тенденції фахового успіху свідчать дипломи, отримані нашими студентами вже під час навчання.

У 2002-2004 рр. концерн Siemens (Німеччина), найбільша в світі компанія, що виробляє електронні компоненти для автоматизації виробництва, обладнання автоматики для інженерних систем будівель і споруд, проводив мультимедійні змагання Join Multimedia у рамках програми «Молодь і знання». Команда студентів нашого університету стала переможцем європейського конкурсу «Join Multimedia 2002» у номінації Long Run. Нагородження відбулося у Мюнхені 20 вересня 2002 року.

jo-mult-1

Нагородження переможців конкурсу «Join Multimedia 2002», Мюнхен, Німеччина

Протягом наступних двох років команда університету знову отримувала призи – у 2003 році приз «Теаm Еurоре» («Команда Європи») в розмірі 2500 євро дістався об’єднаній команді учнів професійно-технічного училища м. Швабиш-Гмюнд (Німеччина), і студентів Чорноморського державного університету ім. Петра Могили, Україна. У 2004 р. на конкурс «Join Multimedia 2004» була представлена найбільша кількість робіт за весь час проведення зазначеного конкурсу – більше 1 400 презентацій з 30 європейських країн, в тому числі 26 робіт з України. І в таких складних умовах конкурентної боротьби наша команда посіла друге місце у номінації Long Run.