18 квітня 2025 року у межах реалізації проєкту ЄС Еразмус+ PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО» за схемою «Менторство для студентів ВПО» в офлайн-форматі відбувся перший захід «Юридичний нетворкінг: твій старт у майбутнє».
Захід відбувся на базі молодіжного простору «Хвиля».
Захід організувала та провела менторка схеми «Менторство для студентів ВПО» Тетяна Пустовойтенко.
Метою нетворкінгу є надання можливості майбутнім юристам перейняти досвід, отримати нові знайомства та дізнатися про існуючі вакансії в юридичній сфері. Учасники дізналися про цікавий реальний досвід з різних сфер юриспруденції від діючих практиків; отримаюли можливість потрапити на стажування в юридичну компанію; глибше пізнали різні сфери юридичної практики.
Спікерами було запрошено Дмитра Слободянюка, керуючого партнера юридичної компанії RELIANCE, адвоката; Юрія Тимошина, адвоката; Олену Іпатенко, заступника директора Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правової допомоги; Катерину Боровську, провідного юриста ГО «Десяте квітня».
Захід минув у форматі чотирьох виступів спікерів.
Перший спікер Дмитро Слободянюк виступав з темою: «Юридичні спори в соціальних мережах щодо контенту та брендів», він узяв за основу два реальних випадки зі своєї юридичної практики, поділив учасників на команди та дав завдання надати правову оцінку даним ситуаціям, а також віднайти можливий розвиток подій з юридичної точки зору. Також було оголошено про відкриття стажування в юридичній компанії спікера та можливість отримати місце на стажуванні одному з учасників нетворкінгу.
Юрій Тимошин виступав із темою: «Розбір кейсу кримінального права». Свій виступ він побудував на своїх реальних випадках в кар’єрі під час різних стадій кримінального процесу та ролі адвоката: 1) під час досудового розслідування; 2) підготовчого провадження; 3) судового розгляду; 4) апеляційного провадження; а також 5) під час касаційного провадження.
Третьою спікеркою стала Олена Іпатенко. Свій виступ вона побудувала на ознайомленні учасників нетворкінгу з функціоналом та специфікою роботи системи безоплатної правової допомоги, а також розповіла про можливий кар’єрний шлях та вакансії, що відкриті на сьогоднішній день.
Після перерви на обід, нетворкінг перейшов до четвертої фінальної спікерки Катерини Боровської, яка виступила з темою «Сучасний правник: виклики, розвиток та кар’єрні перспективи». Спікерка розповіла про основні виклики, які стоять перед сучасним українським правником, а також про роль сучасного правника, розповіла про відомих юристів Заходу, про кар’єрні можливості юридичних клінік ГО «Десяте квітня», а також провела інтерактив.
Нетворкінг надав можливості учасникам пройти стажування, а також дізнатися про інші стартові кар’єрні можливості, познайомитися та обмінятися контактами з діючими практиками в юридичній сфері, а також отримати нові знання з різних галузей права.