Ми вже знайомили вас із доступними безкоштовними курсами від провідних університеті та освітніх платформ світу на час карантину. Сьогодні, детальніше зупинимося на одному з титанів онлайн освітніх курсів – Coursera for Campus.
Що таке Coursera for Campus?
Coursera – американська технологічна компанія, що працює в галузі онлайн-освіти; заснована професорами інформатики Стенфордського університету Ендрю Нґ та Дафні Коллер у квітні 2012 року.
Одним з проєктів компанії є платформа для університетів Coursera for Campus, яка розпочала свою роботу у жовтні 2019 року. Вона відкриває доступ студентам та викладачам закладів вищої освіти до понад 3800 дистанційних курсів із 400 спеціалізацій. Курси охоплюють такі сфери як бізнес, технології, комп’ютерні науки, наука про дані, ІТ та хмарні технології, мистецтво та гуманітарні науки, охорона здоров’я, професійний розвиток.
Університети можуть інтегрувати курси у свої основні навчальні програми, пропонувати студентам курси з каталогу Coursera for Campus або замінити їх на інші – обрані з більш широкого каталогу Coursera, або з курсів, які вони написали самі. Завдяки інструментам Coursera викладачі університетів можуть експериментувати з дистанційним навчанням та публікувати власні заняття, курси, оцінки та практичні проекти, доступні лише для студентів та випускників.
У чому полягає безкоштовна програма Coursera for Campus?
У зв’язку з пандемією коронавірусу Coursera надає до 5000 дозволів (ліцензій) для студентів та викладачів кожного з університетів, що зазнали впливу пандемії та зачинені на карантин.
Студенти та викладачі таких університетів можуть отримати безкоштовний доступ для навчання на дистанційних курсах Coursera for Campus з 12 березня до 31 липня. Після цього доступ може бути продовжено в залежності від ситуації з пандемією у світі. Особи, які записалися на курси до 31 липня матимуть змогу закінчити їх до 30 вересня 2020 року. Завершивши навчання, слухачі курсу отримають сертифікат.
Однак, ця безкоштовна версія платформи не включає можливість створення власних курсів, індивідуальне консультування з навчальних програм, спеціальну підтримку успішності користувачів та нові функції контролю академічної доброчесності.
Як використовувати Coursera for Campus викладачу?
Платформа Coursera for Campus може активно використовуватись як у навчальному процесі, так й для підвищення кваліфікації викладача. Так, співробітники Національного університету Києво-Могилянська академія пропонують використовувати курси наступними шляхами:
Якою є процедура приєднання університету до Coursera for Campus можна дізнатися за посиланням.