Як стати активним менеджером своєї освіти


Є два типи студентів: ті хто приходить до аудиторії і очікує, що їм піднесуть знання та активні студенти, які цікавляться предметами, знають куди і чому йдуть, «вимагають» знань. Перші, як правило, переважають, але ще не пізно все взяти в свої руки та стати активним менеджером своїх знань. Як це зробити?

  1. Будь активними

Прийти на пару і навіть не знати, яка мета цієї дисципліни і які знання має отримати студент від викладача – знайомо? А це прописано в навчальних планах і студенти можуть і мають право ознайомитися з ними. Цікавитися своєю спеціальністю настільки, аби підписатися на ютуб-канал із схожою тематикою або пройти онлайн-курс, який допоможе розвинути професійні навички? Ось це справжня активність! Тому не зволікай та намагайся долучатися до якісного поповнення своїх розумових накопичень! Не потрібно чекати вказівок від викладача, аби почати рух у напрямі видобутку граніту науки. Адже курс обираєш ти.

  1. Обговорюй

Однодумці – це прекрасно. А знайти їх серед своїх однокурсників або у своєму університеті, напевно, найпростіше. Якщо маєш якусь ідею і плануєш втілити її в життя – поспілкуйся з однодумцями, яким довіряєш, візьми їх з собою у ментальну подорож своїми мріями та цілями. Як варіант, можна організувати клуб за інтересами. У ЧНУ імені Петра Могили звісно є й такі. Один з них – економічний клуб, на якому відбувається обговорення економічних проблем сьогодення, наприклад, впливу коронавірусу на економіку. Також туди запрошують спікерів – економістів, які є професіоналами своєї справи і можуть дати цінні поради студентам. Хіба не круто?

  1. Визнач освітні цілі

Студенти, які прагнуть досягнути успіху, зазвичай мотивовані можливістю зробити успішну кар’єру. Варто продумати, як отримані сьогодні знання допоможуть вам у самореалізації. Тут у пригоді стануть освітні цілі. Вони мають бути пов’язаними з практикою. Наприклад, якщо ви філолог, ви можете завести власний блог і там випробовувати отримані навички. Таким чином до випуску ви зможете побачити свій прогрес та мати портфоліо робіт.

  1. Став питання

Аби стати активним опановувачем знань, потрібно бути ініціативним. Так, звісно, ставити питання і роз’яснювати незрозумілі моменти разом з викладачем – це чудово. Але є ще одна людина, до якої потрібно звернутися в першу чергу. Це ви самі. Поставте питання собі: Для чого я вчуся? Задля високої оцінки (а іноді і хоча б трійки)? Для того, аби мною пишались батьки? Чи я хочу отримати ґрунтовні знання, які потім обов’язково використаю у своїй роботі; знання, що у моїх руках допоможуть розв’язати  якусь проблему?

  1. Стартапи

Для того, аби розробити стартап, потрібно знайти значущу проблему і подумати над шляхами її вирішення. Найкраще, коли вона стосується вашої спеціальності. Але, якщо це навіть віддалена сфера, яка вас цікавить, ви можете об’єднатися з викладачами або студентами інших факультетів вашого вишу. Оберіть 3-4 хороших товариші і працюйте над проблемою. Створення невеликої команди найчастіше не потребує великих затрат, окрім часу, бажання і розумової діяльності. І пам’ятайте про толерантність до провалу: краще спробувати і провалитись, ніж не зробити нічого. Ваші спроби і розробки будуть оцінені набагато вище, ніж бездіяльність.