Як скласти сесію на «відмінно»


Карантин карантином, а навчання продовжується. І поступово наближається час сесії – напевно, найбільш стресової події для студента.  Для того, аби зайвий раз не хвилюватись і всі свої сили направити в позитивну сторону вивчення предметів, ми знайшли для вас кілька порад.

  1. Дієта для відмінника.

Так, правильне харчування може стати вашим найліпшим другом у цей період. Воно допоможе бути організованим та уважним, а мозок зможе працювати краще. Що необхідно:

  • Більше білків (тобто м’яса і риби) і вуглеводів (фруктів, овочів і круп).
  • Вітамін С, який міститься в лимонах, апельсинах, шипшині, журавлині і бананах, допоможе розправитися зі стресом.
  • На перекуси обирай сухофрукти і горішки – вони додають енергії краще, аніж штучні енергетики і дозволяють організму не втомлюватися.
  • Чорний шоколад допомагає боротися зі стресом, додає впевненості в своїх силах і змушує дивитися на світ позитивно.

1.jpg (1650×1100)

 

  1. Режим дня.
  • Здоровий сон (не менше 7-8 годин на добу). Це дасть змогу організму краще відпочити і налаштуватися на роботу. А ще інформація під час сну краще засвоюється і переходить в розряд довготривалої.
  • Зміна виду діяльності – найкращий відпочинок. Можна на годину-дві відволіктись на заняття спортом, приготування корисної їжі, невеликого прибирання. Але не сидіть на місці або в смартфоні, краще буде зайнятися чимось активним.
  • Короткі перерви між навчанням. Кожну годину потрібно робити невеликі паузи, під час яких відволікатися на 5-10 хвилин. Уважно слідкуйте за часом, який відводите на перерви, бо завжди існує спокуса його подовжити. Можна виставити собі таймер. А саму перерву слід заповнити чимось, де ваш розум відпочине, а тіло розімнеться. Пройдіться по квартирі, подивіться у вікно, зробіть зарядку для тіла або гімнастику для очей.
  1. Графік занять. Потрібно оцінити масштаб ситуації: скільки часу залишилось і скільки роботи необхідно буде зробити. За допомогою графіку ти зможеш відвести більше ресурсів на ті предмети, які треба вивчити краще. Незайвим буде скласти план підготовки – на яку тему скільки часу витратиш. В іншому разі час пролетить дуже швидко і підготовка може не принести жодних результатів.
  2. Тримай фокус. Одна з поширених помилок багатьох студентів – вивчати не конкретні питання, намагаючись підготувати відповіді з кожної теми чи білета, а братися за все одночасно. Аби не поринути у сипучі піски книжок і конспектів, спочатку сконцентруйся на чомусь одному і поступово переходь до іншого. Варто почати шукати відповіді на білети у лекціях або практичних, а уже потім звертатися до інших джерел. Якщо залишиться час і у тебе прокинеться інтерес до якогось окремого питання – прочитай розділ, присвячений цій темі, в підручнику або науковому журналі.

2.jpg (967×725)

 

  1. Позитивніше! Налаштовуй себе на позитив та приємний лад. Навіть, якщо чогось не знаєш або тобі не до вподоби предмет. Спробуй відкинути всі негативні емоції, думай про приємне. Позитивне налаштування активізує всі твої внутрішні ресурси на роботу в цьому напряму і все складеться якнайкраще. До того ж, викладачі теж люди, й іспит – це їхня робота, а переляканий студент, напевно, останнє, що вони хочуть бачити.

Методики підготовки:

Три-чотири-п’ять

Дні, які залишилися до іспиту розділи на три частини. Наприклад, в перші три дні вивчи квитки на трійку (тобто уважно прочитай питання, які не знаєш). Наступні три присвяти більш глибокому вивченню інформації – підготуйся на четвірку. В останні три – відшліфуй знання.

Просте – на десерт

Спочатку ти вивчаєш найскладніші для себе предмети. А решту часу витрачаєш на ті, в яких ти як риба в воді. Те саме й щодо питань у білетах.

Рівний рахунок

Розділи всі квитки на кількість днів, які залишилися до випробування. І вчи квитки блоками (один день – один блок), а останній день залиш для повторення.

Шпаргалки

Зміст кожного квитка (найскладніші визначення, поняття, формули) випиши на папірці. Використовуй схеми, графіки, таблиці, малюнки. Головне тут не шпаргалка, а те, що її створення і написання власноруч дозволяє запам’ятати матеріал! Користуватись не обов’язково.

3.jpg (1050×700)