Як до працевлаштування ставляться студенти та роботодавці


Нещодавно було проведено опитування серед студентів та роботодавців різних спеціальностей щодо працевлаштування. Усім ставили однакові запитання, щоб можна було зіставити думки. Отримані результати, не шокували дослідників, а яскраво показали реалії.

Деякі параметри не мають сильних розбіжностей, але такі як «Комфортні умови праці», «Стабільна заробітна плата», «Офіційне працевлаштування» та «Навчання» є пріоритетними для одних, але неважливими для інших. Саме на ці параметри роботодавці та студенти дивляться по-різному.

Проте роботодавці та студенти дійшли згоди, коли йшлося про ресурси для пошуку місця стажування та працевлаштування. Більшість респондентів обирають інтернет-ресурси, сайти компаній та соцмережі. Таким чином дослідники вирішили звернути на це увагу й сформувати пропозиції щодо розв’язання проблеми розбіжностей у поглядах між студентами та роботодавцями.

По-перше, треба розуміти що інтернет-ресурси можуть стати платформами де роботодавці та молодь зможуть легко взаємодіяти. По-друге, взаємодія дозволить донести розбіжності, а також розглянути причини та об’єктивність думки кожного.

Важливо, щоб кожна зі сторін відповідально ставилась до стажувань. Роботодавець має усвідомлювати, що молодий спеціаліст – це не робоча сила, адже зазвичай «новачки» багато вкладаються у працю, тому мають отримати досвіт та знання від професіоналів. У свою чергу, колишній студент спочатку має подумати, що він може дати установі, на яку працюватиме. Крім того, до стажування повинен ставитись із надзвичайною відповідальністю, адже отримує за це досвід.

Щоб раціонально розподіляти свій час на робочому місці, дослідники розповіли коли ліпше займатись аналітикою, а коли трохи відпочити.

Зазвичай робочий день починається о 8:00-9:00, а закінчується до 17:00-18:00. Однак для повної оптимізації, важливо звертати увагу й на вільний час.

  • З 6:00 до 8:00 ранку краще приділити увагу речам, які потрібно запам’ятати, адже саме у цей час довготривала пам’ять працює найкраще.
  • З 8:00 до 9:00 легше дається аналітика, розрахунки, планування та складання тактики дій, тому що у цей час краще працює логічне мислення.
  • З 9:00 до 11:00 можна приділити час роботі зі статистикою та великими обсягами інформації.
  • З 11:00 до 12:00 – час для відпочинку, або автоматичної рутинної роботи, бо мозкова активність зазвичай знижується та погіршується увага.
  • З 12:00 до 14:00 – обідня перерва, адже саме у цей час шлунок працює найкраще. Однак не варто їсти усі дві години.
  • З 14:00 до 20:00 – організм готовий до фізичної праці. Крім того, саме у цей час активні дії даються швидше.
  • З 20:00 до 23:00 – час для відпочинку нервів, розуму та тіла, тому не варто їм заважати.

Тож радимо раціонально використовувати свій час, та об’єктивно оцінювати свої можливості під час пошуку роботи.