Як адаптуватись в університеті: поради першокурсникам від випускників


До початку навчального року залишилось декілька днів, а отже, першокурсники майже готові до нового етапу свого життя в університеті.

Було складено 10 порад для «новачків» від випускників та старшокурсників, які допоможуть швидше адаптуватись в нових умовах.

Контролюйте своє навантаження.

Вирішальне значення під час навчання має контроль робочого навантаження. З часом виникає більше можливостей, які не можна проґавити, тому треба навчитись визначати пріоритети, а також не забувати про відпочинок. Зневажливе ставлення до відпочинку в результаті зіграє проти вас.

Створюйте резервні копії усіх робіт.

На жаль, техніка не завжди працює, як потрібно, що призводить до втрати роботи і часу. Аби запобігти цьому й уникнути додаткової причини для стресу, створюйте резервні копії робіт. До того ж, краще зберігати у різні файли роботу протягом процесу виконання. Наприклад, «Курсова робота (половина)». Якщо файл з кінцевим результатом зникне, це дозволить вам відновити лише половину, або чверть, а не виконувати завдання з початку.

Беріть максимум від першого року навчання!

Зазвичай перший рік в університеті трохи легший, адже більшість дисциплін загального напряму. Тож, можна більше часу присвятити спорту, спілкуванню із новими друзями та іншим заняттям, адже потім на це, можливо, не буде часу.

Не бійтесь бути перебірливими у виборі друзів.

Багато старшокурсників, вважають, що краще витратити час, аби знайти хороших друзів. Перший тиждень навчання не обов’язково визначить майбутнє коло спілкування. Не варто чіплятись до людини, адже вона перша, хто пішла з вами на контакт. Знайдіть групу за інтересами або знайомтесь із людьми у тренажерному залі, кафе та інших місцях.

Приглядайте за людьми.

Швидкий плин часу та вимоги до молоді, які зростають, постійна напруга призводить до того, що все більше студентів страждає від психічних проблем. Саме тому важливо стежити за одногрупниками та цікавитись їхнім станом. Важливо розуміти, що загальне питання «Як справи?» призведе до загальної відповіді, тому краще ставити конкретні питання щодо стану однолітка.

Плануйте тижневий бюджет.

Оскільки університет – це новий етап життя, багато першокурсників вперше стикаються із самостійним розподілом фінансів. Аби наприкінці місяця не страждати від голоду, потрібно планувати власний бюджет. На це піде деякий час, але це дозволить у майбутньому економити та купувати необхідні речі. Якщо спочатку важко самостійно підрахувати скільки грошей ви витрачаєте, можна скористатись мобільним додатком.

Готуйте відповідно до бюджету.

Їжа – один із головних напрямів витрати бюджету, а отже, варто розраховувати, скільки ви витратите на інгредієнти та скільки у вас залишиться грошей на інші речі. Не купуйте зайві продукти, які потім відправляться у смітник.  А також бажано готувати великими партіями.

Дотримуйтесь збалансованої дієти.

Від їжі залежить ваше здоров’я та настрій. Саме тому краще готувати самостійно, бо нездорова їжа не дасть вам сил, які необхідні для навчання. Крім того, не можна пропускати сніданок, обід та вечерю.

Не забувайте про друзів із дому.

Перший час в університеті може бути самотньо, саме тому зв’язок із рідними та друзями такий необхідний і не лише вам. Окрім власної самотності, ви можете допомогти друзям відчути вашу підтримку.

Залишайтесь вірними собі

Саме на першому курсі університету більшість студентів відчувають велику свободу й роблять дурниці. Не обов’язково йти на вечірку, на якій ви начебто мусити бути, якщо ви цього не бажаєте. Це стосується й алкоголю: не обов’язково пити, якщо «усі п’ють» і ви зрозумієте, що такий не один. При цьому беріть максимум від свого студентського життя, оскільки життя після університету вже не буде таким.