Здобути нові практичні скіли, покращити навички комунікації та змінити соціум на краще.
Саме це є основною метою для студентів ЧНУ імені Петра Могили влітку, адже це час для нових можливостей, відпочинку та практики.
Уже другий рік поспіль студентки з різних факультетів та інститутів волонтерять у дитячому благодійному таборі «ДОФ: Яскраві канікули», що триває на базі волонтерського центру ДОФ.
Минулого року наші студентки були наставницями для дітей з сімей внутрішньо переміщених осіб, а цьогоріч – для дітей наших військовослужбовців.
Керівниця табору Світлана Овчар зазначає, що студенти-вихователі та діти швидко налагоджують активну комунікацію та творчо проводять час:
«Минулого року до нас долучилися троє студентів, цьогоріч – уже п’ятеро. Оскільки вони навчаються за різними спеціальностями, саме це робить наш табір унікальним та різнобічним – із психологічним, екологічним та філологічним напрямками.
Дівчата з кафедри психології проводять психологічні ігри, Саша з кафедри екології разом із дітьми вивчають навколишній світ, способи впливу на природу та визначають екологічні програми, а Тоня на початку літа проводила мовний табір, зараз щочетверга проводить заняття з англійської та німецької мов», – говорить пані Світлана.
Зміна в таборі – це один тиждень, лише п’ять днів, протягом яких учасники стають товаришами, друзями, колегами, митцями, співаками, інженерами та справжньою родиною. Протягом цього часу студентки створюють та проводять інтерактивні вправи та конкурси, квести, арт-терапії та екскурсії, щоденні творчі активності й виготовляють поробки, ставлять музичні номери та використовують яскраві хореографічні елементи.
В останній день табору для дітей проводили арт-заняття, що розраховане за віковими особливостями учасників.
Катерина, студентка-психологиня, говорить, що з дівчатами за ніч вирішили поєднати техніки роботи з різних сфер в одне ціле:
«…ми вирішили створити імпровізоване місто мрії, де кожна дитина може створити свій будинок, улюблене дерево, зліпити мешканців із пластиліну, і це допомагає їм вивільнити свої негативні емоції, поспілкуватись із однолітками, чи дітьми, що молодше або старше їх, це допомагає згуртуватися, не бути покинутими чи ізольованими. Ця терапія була розрахована на дітей у віці 7-14 років, бо саме такі діти є зараз на нашій шостій зміні в таборі «ДОФ: Яскраві канікули». І ми дуже сподіваємося, що ця арт-терапія їм сподобається, і вони здобудуть якісь нові знання, нові спілкування, друзів, і це буде для них дуже корисно».
У таких міксованих заняттях юні наставниці створюють дружній соціум, де всі вчаться спілкуватися, вербально та невербально комунікувати, а також засвоюють основні закони екологічного середовища:
«…ми на території ДОФу збирали гілочки, аби діти могли створювати зелені насадження з природних матеріалів. Ми будемо розмовляти, чому вони важливі, чому потрібно дбати про дерева і загалом про природу.
Діти багато знають про екологію, знають, що не можна смітити, їм не треба це повторювати. Але вкотре наголосити, що потрібно дбати про природу, теж важливо», – говорить студентка-екологиня Олександра.
На думку батьків, які приводять дітей до табору, саме творчий та професійний підхід наставників–студентів ЧНУ імені Петра Могили стає вирішальним у виборі для дитини.
Керівництво волонтерського центру ДОФ та адміністрація табору вдячні активним та талановитим студентам-волонтерам ЧНУ імені Петра Могили за їхню постійну підтримку в таборі.
Матеріал підготувала Анна Джежар