ВІЗИТ СТУДЕНТІВ-МІЖНАРОДНИКІВ І МАЙБУТНІХ ДИПЛОМАТІВ ДО КИЄВА


Слава Україні! Саме такими словами у жовтні 2015 року студентів спеціальності «міжнародних відносин» зустрів екс-віце-консул України в Німеччині та Австрії, радник відділу державного архіву при МЗС України Василь Іванович Марущинець.

Вже упродовж двох років кафедра «Міжнародних відносин та зовнішньої політики» факультету політичних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили за ініціативи кандидата історичних наук, старшого викладача Л.А. Вовчук організовує поїздки до провідних зовнішньополітичних та дипломатичних інститутів нашої держави: Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України, МЗС України та Музею історії української дипломатії, з метою ознайомлення студентів зі специфікою діяльності даних спеціалізованих устав.

Тому, традиційно й цього року, напередодні Великодня, сповнені сил та натхнення, студенти спеціальностей «міжнародні відносини» та «міжнародна інформація» разом з керівниками групи (д.п.н., професор О.П. Тригуб, к.і.н., доцент Т.Є. Богданова, к.і.н., ст. викладач Л.А. Вовчук, к.політ.н, ст. викладач І.В. Габро, викладач О.О. Звездова) знову здійснили поїздку до славетного міста Києва.

Екскурсія розпочалася саме з Дипломатичної академії України (ДАУ), яку гостям проводив сам перший проректор кандидат історичних наук, доцент В.Г. Ціватий – надзвичайно освічена, привітна та дійсно віддана своїй справі людина.

vuBOgSUKmmQ

Як відомо, ДАУ (створена у 1995 р.) на сьогоднішній день є провiдним навчальним закладом IV рiвня акредитацiї ВНЗ у системi пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї спецiалiстiв для роботи у сферi мiжнародних вiдносин, підготовці дипломатичних кадрів i магiстрiв зовнiшньої полiтики.

За 20 років своєї діяльності Дипломатична академiя України має тісні творчi зв’язки з провiдними вищими навчальними закладами, США, Великої Британiї, Нiмеччини, Францiї, Iспанiї, Бельгiї, Словаччини, Польщi, Австрiї, країн СНД та багатьох iнших, бере участь у багатьох мiжнародних програмах.

Перше, що побачили «міжнародники» була конференц-зала, де відбуваються різного роду засідання представників ДАУ щодо обговорення

тих чи інших важливих питань. А також проводяться лекційні заняття для державних службовців органів державної влади, які займаються питаннями зовнішніх зносин України. А взимку напередодні Різдва Христового – Віденські бали для студентів-магістрантів, на які запрошуються й державні та дипломатичні представники.

Наступним приміщенням, де побували наші студенти був зал засідань вченої ради. Саме тут проходять конференції, круглі столи, семінари та інші заходи наукового спрямування, захист кандидатських і докторських дисертацій професорсько-викладацького складу. Тут дійсно відчувається дух науковості і виникає бажання, як мінімум, виступити з доповіддю про «Роль дипломатії у сучасному житті».

FKUtmZMRrtQ

Проте, справжнім відкриттям став протокольний зал (зала, де проводяться дипломатичні прийоми), просторий, світлий з вкрапленнями церковної тематики. Одразу згадується радянський фільм «Іван Васильович змінює професію», а саме зала, де Іван Грозний зустрічає швецького посла. Зі слів Вячеслава Григоровича Ціватого на цьому місці була церква, але за радянських часів її зруйнували.

Fq6XmEF1wkg

Далі студентів провели до наукової бібліотеки ДАУ, яка вразила своєю просторою читацькою залою, обладнаною сучасними комп’ютерами, зручним книгосховищем та приміщення для обробки бібліотечного фонду. А також наявністю архівного фонду дипломата і політика, колишнього міністра закордонних справ України Г.Й. Удовенка.

wnuuD8PRXrM

Наступним став Музей історії української дипломатичної служби при МЗС України (з 2014 р. був переведений у Дипломатичну Академію), де студенти (з легкої подачі С.Г. Третьякової – нового директора Музею) ознайомитись із бурхливою історією зародження та становлення української дипломатичної служби, її успіхами на міжнародній арені, біографіями дипломатичних представників ХХ ст. Побачили вишукані дарунками, які були подаровані міністрам закордонних справ України усіх часів (особливий інтерес викликала книга «Leopolis Consulari» – присвячена історії становлення та діяльності іноземних консульств у Львові).

iBWDi27_4IQ

І на останок ми відвідали Музей грошей при Національному банкові України, де наші ознайомилися з історією грошового обігу на теренах України з найдавніших часів до сьогодення. Особливо усіх вразила різноманітність ювілейних монет, серед яких вартість однієї на сьогоднішній день становить більше 1,5 млн. грн..

А після цікавої розповіді пані Наталі (яка, до речі з Херсонщини), студенти мали змогу власноруч зробити собі на пам’ять монетку, а також отримали у подарунок копію першої гривні.

Окрім самого музею нам вдалося побувати й у Державній скарбниці № 1, де зберігаються старовинні, рідкісні золоті та срібні монети, вироби з дорогоцінних металів ХІХ – ХХ ст., і, що надзвичайно вразило жіночу половину студентства, прикраси та дорогоцінні камені. А по завершенню нам презентували каталог скарбниці Національного банку України.

Після такої цікавої та насиченої екскурсії наші студенти, сповнені відчуттям задоволення, мали змогу також погуляти містом.

А на завершення хочеться сказати, що ми не збираємося зупинятися. А навпаки ми плануємо дещо доповнити формат наших поїздок – читанням лекцій для наших студентів фаховими дипломатичними представниками в ДАУ, які поділяться власним досвідом ведення різного роду переговорів, зустрічей, бесід, організацією дипломатичних прийомів і т.п..