Візит першого проректора ЧНУ імені Петра Могили Юрія Котляра до Університету Саарланду (Німеччина)


 Університет Саарланду – це державний науково-дослідний університет, розміщений у місті Саарбрюкен (Німеччина). Університет було засновано в 1948 році в місті Гомбург (28 км від Саарбрюкена) як двомовний університет під патронатом Франції, оскільки до референдуму 1957 року Саарланд не належав до Німеччини. Спершу університет був філією Університету Нансі (Франція).

Зараз кампус університету розміщений у місті Саарбрюкен у колишніх військових казармах, але деякі корпуси залишилися в Гомбурзі. Це найбільший університет Саарланду, в якому навчається близько 17 000 студентів. До складу університету входять шість факультетів: факультет емпіричних гуманітарних та економічних наук, факультет математики та інформатики, а також філософський, природничо-технічний, медичний та юридичний факультети. У 2023 р. університет відзначив свій 75-річний ювілей.

У межах офіційного візиту до Університет Саарланду 28 листопада 2024 року перший проректор ЧНУ імені Петра Могили, професор, доктор історичних наук Юрій Котляр зустрівся з віцепрезидентом із питань інтернаціоналізації та Європи Університету Саарланду, професором, доктором Домініком Бродовським та завідувачем кафедри північноамериканських літературних і культурних студій, директором Центру прикордонних досліджень Університету Великого Регіону (UniGR-CBS), професором, доктором Астрід Феллнер.

На зустрічі були присутні: науковий координатор Центру прикордонних досліджень Університету Великого Регіону (UniGR-CBS) Ева Носсем, координатор мобільності зі Східною Європою д-р Єкатерина Клю, особистий радник віцепрезидента з питань інтернаціоналізації та Європи Лєна Міттермюллер, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської філології та перекладу Юлія Стодолінська, доктор філософії, старший викладач кафедри англійської філології та перекладу Світлана Кот.

Під час зустрічі відбулося обговорення питань співпраці в рамках проєктів: «Studybridge Ukraine-Saar» (DAAD «Ukraine Digital: Ensuring Academic Success in Times of Crisis» (2022-2024), «DEFEP” (Erasmus+ KA2 (2023-2025))», «Border Chronotopes in the Digital Age: Memories in Times of Wars» (DAAD «Eastern Partnerships» (2024-2026),  а також майбутні ініціативи. Особливо важливим було визначено питання продовження співпраці за новими проєктами в гуманітарній та суспільно-політичній сферах, а також потенційне використання унікального досвіду ЧНУ імені Петра Могили у провадженні дистанційного навчання студентів в умовах воєнного стану та його асинхронного варіанту.