Викладачі та студенти кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики відвідали гостьову лекцію на тему «Defining Ukrainian Victory»


13 лютого 2024 року доцентки кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили Тетяна Богданова та Ірина Тихоненко разом із студентами старших курсів спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» відвідали гостьову лекцію для студентів Единбурзького університету доцента ННІМВ КНУ ім. Тараса Шевченка, провідного українського експерта в галузі дослідження міжнародних конфліктів Миколи Капітоненка на тему «Defining Ukrainian Victory».

Студентство поділилося своїми враженнями від почутого:

«Відзначу, що у лекції аргументація базується на реаліях українського суспільства, і пан Микола Капітоненко ставив під сумнів загальноприйняті стереотипи щодо перемоги, враховуючи унікальність українського контексту. Перемогою можна буде також вважати вступ України до НАТО, що буде вказувати на міжнародну легітимізацію та підтримку України а також розуміння майбутнього України. Загалом, лекція засвідчила, що перемога для України – це далеко не завершення лише військових дій, але і складна задача, визначальний момент у формуванні національної ідентичності та майбутнього країни».

«Лектор звернув увагу на залежність від іноземної допомоги, особливо США та згадав про їх пакет допомоги, який ще не прийнятий. Іншим питанням було членство України в НАТО. Було наголошено, що Україна з початку війни захищає себе і союзників. Лектор аргументував, що участь в НАТО не гарантує повної безпеки для країни та і зараз складно укласти двосторонні гарантії безпеки з країнами Альянсу».

« У лекції було піднято низку актуальних питань. Як зазначив спікер, визначення такого явища, як “перемога України”, є складним та багатогранним. Усі мають усвідомлювати, що після перемоги світ чекає на значну перебудову. Як і до війни, так і під час неї, а також опісля, ядерна зброя залишиться фактором стримування, залякування та сили акторів на міжнародній арені».

Дякуємо за можливість поглибити знання та розширити власні горизонти у царині міжнародних відносин.