У листопаді 2021 року викладачі ЧНУ імені Петра Могили розпочали проведення інтерактивних занять із учнями шкіл міста. Така діяльність визначена проєктом миколаївського активіста Євгенія Королькова в межах програми «Громадський бюджет міста Миколаєва».
Людмила Опанасенко, керівниця Навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню, про участь Могилянки в проєкті:
«Активіст міста Миколаєва Євгеній Корольков розробив ідею, за якої школярам віком від 14 до 17 років (8-11 клас) проводитимуться лекції, де учні матимуть змогу осмислити 4 основні теми – «Чи є життя без лихослів’я», «Булінг», «Медіаграмотність» і «Знайти себе». Було оголошено тендер на реалізацію проєкту, у якому переміг ЧНУ імені Петра Могили.
Кінцева мета роботи – активізувати найзацікавленіших учнів, які прийдуть на тренінги до Могилянки, де їх навчатимуть, як організувати безпечне середовище у своїх школах. Таким чином ці учні стануть лідерами шкільних осередків для молодших класів».
Метою занять є навчити дітей жити інакше, зменшити їхню агресію, допомогти знайти себе та свої захоплення, захистити себе від ошуканства в інтернеті; а також залучити до часті максимальну кількість шкіл міста (1200 школярів) за допомогою лекцій із інтерактивними елементами з тем «Чи є життя без лихослів’я», «Булінг», «Медіаграмотність» і «Знайти себе».
Координатором проєкту в ЧНУ імені Петра Могили є Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню.
Наразі заняття проведені в Миколаївській загальноосвітній школі № 16, Миколаївській загальноосвітній школі № 64, Миколаївському муніципальному колегіумі імені Володимира Чайки, школі-інтернаті № 7 та Першій українській гімназії імені Миколи Аркаса. Під час занять напрямку «Чи є життя без лихослів’я» учні дізнаються, чому такі слова виникли в давнину, у чому полягала їхня магічна функція, говорять про ознаки та спрямування народної лайки. Особливе зацікавлення школярів викликало питання, як лихослів’я пов’язане зі здоров’ям та владою і яке місце воно посідає в системі контролю діяльності людини.
Графік відвідування шкіл на поточний тиждень:
24.11.2021 – Миколаївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 1 імені Олега Ольжича;
25.11.2021 – Миколаївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 12;
26.11.2021 – Миколаївська санаторна школа-інтернат № 4.
Кінцевий термін реалізації проєкту – 15 грудня 2021 року.
До реалізації інтерактивних занять залучаються структурні підрозділи університету, зокрема, викладачі кафедри прикладної психології, а також кафедри української філології та міжкультурної комунікації.