На початку грудня у Києві відбувся восьмий всеукраїнський Blockchain Hackathon 2020. Хакатон – це форум розробників, де за короткий проміжок часу спеціалісти з різних сфер розробки програмного забезпечення разом працюють над розв’язання будь-якої задачі.
Участь у конкурсі взяли розробники програмного забезпечення, винахідники, економісти, фінансисти, підприємці, аналітики, маркетологи і, звичайно ж, студенти з перерахованих вище напрямів.
В учасників було 30 годин, щоб у креативній атмосфері створити прототип проєкту, який би вирішував одну з запропонованих задач.
Одним з фіналістів стала команда «DTEK1» (учасники команди не пов’язані з компанією, така назва через те що в ній об’єднались ті, хто взяв завдання від DTEK), у складі якої була випускниця Могилянки Карина Бондаренко. Вони розробили схему, за якою можна прослідкувати та виміряти кількість «зеленої» енергії (від виготовлення якої немає значних викидів CO2 в атмосферу), що використовується під час виробництва. Багато підприємств зацікавлені в подібній технології, оскільки за використання зеленої енергії передбачено урізання податків.
Для розв’язання цієї задачі команда використала блокчейн (розподілена база даних, що зберігає впорядкований ланцюжок записів так званих блоків) ERС20, в який записали два спеціальних показники: один – для зеленої енергії, один – для виміру «зекономленого CO2». Проєкт передбачає під’єднання до лічильників на сонячних батареях або інших екологічних джерелах енергії, після чого за формулою алгоритм буде вираховувати скільки енергії вироблено і скільки зекономлено СО2 і буде записувати цю інформацію в блокчейн. Цінність використання тут саме блокчейну (а не простої бази даних, наприклад) в тому, що блокчейні не можна змінювати данні та «домальовувати» екологічну енергію.
У фіналі команда отримала четверте місце з призом у 300$. Також вони отримали приз від компанії DTEK – 1000$.