Відбувся вечір-присвята «Музика поезії над рікою життя»


21 серпня 2019 року в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці згадували земляка – Дмитра Кременя. Відвідала захід й доцент кафедри української філології, теорії та історії літератури Інституту філології ЧНУ ім. Петра Могили Владлена Руссова.

У день народження відомого поета, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Державної премії України ім. Т. Шевченко Дмитра Кременя на літературно-музичний вечір-присвяту «Музика поезії над рікою життя» зібралися шанувальники його творчості, представники влади, колеги, рідні та друзі, щоб поділитися своїми спогадами про зустрічі з поетом, який прославив Миколаївську область та Україну своєю творчістю.

Директор зазначеної бібліотеки В. Агаркова подарувала сім’ї письменника сигнальний примірник біобібліографічного покажчика «Поезія серця Дмитра Креміня», випущеного обласною науковою бібліотекою у 2019 році та запропонувала створити електронний ресурс, який міститиме колекцію матеріалів і документів з фонду бібліотек та родинного архіву.

Голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України В. Марущак запропонувала занести ім’я Дмитра Кременя до скарбниці ЮНЕСКО, а також відновити обласний конкурс молодих літераторів «Золота арфа» і надати йому ім’я поета.

Ідею створити музей поета озвучив голова Херсонської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Просвіта» О.Олексюк. Менеджер проекту зі створення серії книг «Обдаровані мудрістю», голова правління громадської організації «Інтелект» В.Кузьменко та письменник, професор, психолог І.Стариков представили увазі присутніх нове видання «Небесне і земне», яке нещодавно вийшло у видавництві «Іліон» і містить матеріали більше 60 визнаних корифеїв літератури, культури, бібліотекарів, освітян, друзів, що розкривають багато цікавих фактів із біографії та діяльності Дмитра Кременя.

Зауважимо, що Дмитро Кремінь є автором слів гімну ЧНУ ім. Петра Могили:

«У Чорноморськім, де ваганти,

І аспіранти, і професори, –

Великі сяють нам таланти,

Вони нас кличуть: – Думай і твори!

О, ALMA MATER! Слово чесне

На все життя ти пронеси.

І Миколай Святий воскресне,

І Храм науки і краси!»