16 квітня 2024 року у рамках навчального курсу «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні» відбулися дві відкриті лекції Людмили Вовчук, кандидатки історичних наук, доцентки кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили, викладачки та дослідниці проєкту ESEDEP.
Перша лекція присвячена питанню впливу російсько-української війни на безпеку та стабільність ЄС.
Друга – ідейно-філософським та геополітитичним основам підтримки ЄС України в російсько-українській війні.
Під час першого лекційного заняття розглянули вплив російсько-української війни на економічну безпеку, енергетичну безпеку, кібербезпеку та питання біженців. На початку зустрічі обговорили зі студентами рівень експорту та імпорту ЄС, скорочення торгових операцій з росією та основні напрямки зміни економічної безпеки ЄС. В ЄС передбачається посилання перевірки іноземних інвестицій, оцінка ризиків вхідних інвестицій, контроль за експортом товарів подвійного призначення, підтримка розробок технологій та наукових досліджень.
Також, обговорили план PEPoverEU до 2030 року, який містить заходи, реалізація яких дозволить: економити енергію, диверсифікувати поставки, швидко змінити викопне паливо на чисту енергію, розумно поєднати інвестиції та реформи.
У сфері кібербезпеки політика ЄС буде спрямована на розширення можливостей у сфері цифрової оборони, синергією між військовими і громадянськими кіберспільнотами.
Окремо розглянули питання ідейно-філософських та геополітитичних основ підтримки ЄС України в російсько-українській війні.
Відкриті лекції відбулися в межах Модулю Жана Моне ESEDEP.