19 березня 2025 року відбулася зустріч зі стейкхолдерами спеціальності І8 Фармація (спеціалізація І8.01 Фармація) другого (магістерського) рівня вищої освіти.
У заході взяли участь гарант освітньої програми, кандидат фармацевтичних наук, доцент Олександр Шмалько, в. о. завідувачки кафедри фармації, фармакології, медичної, біологічної та біоорганічної хімії, кандидат біологічних наук, доцент Олена Ларичева, Голова Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Миколаївській області Юрій Гальченко, Голова ГО «Всеукраїнське об’єднання «Миколаївська фармацевтична асоціація «Фармрада» Олена Пруднікова, регіональний керівник групи підприємств аптечних мереж АНЦ, Фарматоп, Медпрепарати Лариса Копійка та клінічний провізор Комунальне некомерційне підприємство Миколаївської міської Ради «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» Дмитро Пантюхов.
Під час зустрічі учасники розглянули такі аспекти, як оптимізація співвідношення нормативних та вибіркових дисциплін згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процес» № 3642-IX від 23 квітня 2024 року; урахування потреб ринку праці та вимог роботодавців; покращення практичної підготовки здобувачів освіти; узгодження змін із чинними освітніми стандартами.
Зовнішні стейкхолдери підтримали пропозицію введення до нормативної компоненти дисциплін «Фармакоекономіка» та «Фармацевтичне та медичне товарознавство». Олена Пруднікова зазначила, що розширення економічних знань майбутніх фармацевтичних працівників є, як ніколи, актуальними та своєчасними, оскільки сучасні умови вимагають від фармацевтів навичок постійного економічного моніторингу та прогнозування показників фармацевтичного ринку для забезпечення рентабельної роботи фармацевтичних підприємств.
У свою чергу Юрій Гальченко також наголосив на актуальності питання, щодо поглиблення знань майбутніх фахівців з питань стандартизації та якості саме виробів медичного призначення, оскільки в системі контролю за роботою фармацевтичних закладів цьому питанню приділяється особлива увага.
Лариса Копійка зауважила, що досвід практичної фармації свідчить про нагальну потребу формування вище зазначених компетенцій у здобувачів вищої освіти за спеціальністю І8 Фармація.
На основі пропозицій учасників буде підготовлено рекомендації щодо коригування навчального плану, спрямовані на підвищення ефективності підготовки фахівців та їх конкурентоспроможності на ринку праці.
Колектив кафедри фармації, фармакології вдячний усім учасникам за конструктивний діалог та внесок у розвиток освітньої програми!