3 червня 2021 року у ЧНУ імені Петра Могили відбулось відкриття літньої сесії Проєкту Жан Моне «Академія досліджень Європейського Союзу для школярів та студентів».
Сесія тривала три дні, до 5 червня включно. У ній взяли участь учні та студенти таких закладів освіти, як: ЗЗСО №16, ЗЗСО №24, ЗЗСО №61, ЗЗСО №1 ім. Ольга Ольжича, Лисогірська ЗЗСО I-III 3м. №1, Антонівська ЗЗСО, ЧНУ ім. Петра Могили. Дітей, які приїхали з області, розмістили в гуртожитку університету.
Першого дня були запрошені іноземні лектори. Лекцію «Доступ громадян до медичних і соціальних послуг в Європейському Союзі» прочитав присутнім Пьотр Лізаковський, доктор соціальних наук, доцент Військово-морської академії імені Героїв Вестерплатте в Гдині, експерт Польської торгової палати.
Наступним став інтерактивний тренінг на підставі SWOT-аналізу: «Шенгенська зона – європейська зона без внутрішніх кордонів» від Світлани Лізаковської, доктора наук з публічного управління, доцента Військово-морської академії імені Героїв Вестерплатте в Гдині, експерта Поморської регіональної торгової палати в галузі професійно-технічної освіти та міжнародних відносин.
Другого дня учасники поділилися на дві команди, які проходили тренінги під керівництвом учасників проєкту – доктора наук з державного управління, професора, завідувача кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки ЧНУ імені Петра Могили Юліани Палагнюк та кандидата політичних наук, викладача кафедри політичних наук ЧНУ імені Петра Могили Тетяни Лушагіної. Тематикою тренінгу стала розробка законопроєкту про соціальну політику та його презентація на засіданні Європейського парламенту.
У завершальний день літньої сесії учасники Академії ЄС представляли фінальні проєкти. Свої доробки школярі та студенти мали змогу подати в різних форматах, таких як: відео, журнал, газета, виступ, виставка, інтерактивна презентація. Учасники, які успішно представили проєкти, отримали сертифікати про проходження Академії ЄС, а команда трьох найкращих проєктів за рішенням українсько-польської комісії отримала грошові винагороди. Кожний проєкт оцінювався за 5-бальною шкалою за такими критеріями: креативність, інформативність, використання нестандартних форм передачі знань, візуалізація.
Нагадаємо, що проєкт «Академія досліджень ЄС для школярів та студентів» на чолі з координатором проєкту, доктором наук з державного управління, професором Світланою Сорокою, триває в ЧНУ імені Петра Могили вже близько року.