10 квітня 2025 року бібліотека ЧНУ імені Петра Могили спільно з науковим відділом провела вебінар «Основи Scopus, Web of Science. Проблематика самостійної публікації».
У роботі вебінару взяли участь перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр, проректор з наукової роботи Роман Дінжос, аспіранти, викладачі та співробітники бібліотеки.
Директор бібліотеки Світлана Козловська зауважила, що до бібліотеки надходять багато питань, які виникають у науковців під час написання статей для зарубіжних журналів. Для підвищення кваліфікації науковців ЧНУ імені Петра Могили у сфері публікаційної активності в журналах, що індексуються в наукометричних баз Scopus та Web of Science бібліотека запросила експертів поділилися власним досвідом та надати корисні поради.
Заступник директора бібліотеки Лариса Колесник презентувала матеріали про варіанти пошуку та критерії відбору якісних журналів для публікаційної діяльності, зокрема презентацію «Журнали для наукових публікацій: пошук та основні критерії вибору (презентація)», Інструкцію «Як знайти журнал для публікації результатів наукового дослідження, Корисні посилання для роботи з БД Scopus та Web of Science.
Доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Роман Дінжос виступив як експерт, поділившись своїм досвідом роботи з базами даних Scopus та Web of Science.
Учасники вебінару дізналися про функції перегляду, додавання й оновлення документів, шляхи уточнення прізвища автора та приналежності публікацій. Роман Володимирович детально розповів про процедуру об’єднання профілів та алгоритми їх формування, наголосив, що об’єднання профілів організацій відбувається після розгляду звернення до служби підтримки Scopus.
Запит на внесення змін до відомостей про автора або установи розглядається у термін від кількох днів до двох тижнів; статус запиту користувачі можуть відслідковувати у власному робочому кабінеті.
Тому дуже важливим є використання науковцями уніфікованих назв установ, до яких вони належать.
Доктор історичних наук, професор, перший проректор Юрій Котляр звернув увагу на особливості публікаційної діяльності науковців в журналах гуманітарного напрямку.
Здобувачі та науковці мали змогу поставити запитання та отримати корисні поради щодо ефективного використання наукометричних ресурсів у своїй науковій діяльності.
Дякуємо нашим експертам та учасникам вебінару за плідну співпрацю.