16 грудня 2021 року представники Університетської поліклініки ЧНУ імені Петра Могили у складі Директора Університетської поліклініки Віктора Погромського, Головної лікарки Університетської поліклініки Тетяни Яблонської (терапевт, невропатолог), Світлани Прежмерської (дитячий лікар-кардіолог, педіатр) та студента 6 курсу Медичного інституту Могилянки (кардіолог) здійснили свій третій виїзд відповідно до спільного проєкту медичної діагностики та лікування сільського населення області з компанією ПАЕК. Наразі наші медики відвідали село Першотравневе Снігурівського району Миколаївської області.
Метою цього візиту є діагностична робота лікарів Університетської поліклініки Могилянки в межах чинного проєкту медичної діагностики та лікування сільського населення області, укладеного у вересні 2021 року між Університетською клінікою ЧНУ імені Петра Могили та Південною аграрно-експертною компанією (ПАЕК).
Із жовтня 2021 року Університетська поліклініка ЧНУ імені Петра Могили використовує новий мобільний електрокардіограф, придбаний за підтримки адміністрації ПАЕК. Це значно покращило діагностичну діяльність медиків Університетської поліклініки, адже медична допомога стала мобільнішою та швидшою, а лікарі-кардіологи мають можливість проводити виїзні прийоми в найвіддаленіших районах міста та області.
Під час візиту було проведено медичну діагностику місцевих жителів, основними скаргами яких цього разу стали порушення роботи серця, наявність задишки та запаморочення, болі в опорно-руховому апараті та високий артеріальний тиск. На жаль, серед сільського населення з наріканнями на стан здоров’я було чимало людей середнього віку (віком від 40 до 55) та людей поважного віку.
Усі охочі мали можливість отримати медичні консультації та рекомендації лікарів: кардіолога, терапевта, невропатолога. Окрім медичного огляду та кардіограми, охочі мали можливість зробити вимірювання артеріального тиску та вимірювання рівню кисню в крові (сатурації).
Місцеві жителі зазначають, що село Першотравневе не має транспортного сполучення принаймні з районним центром, а значить сільське населення не може розраховувати на кваліфіковану медичну допомогу. Вони були приємно здивовані приїзду, якості роботи та щирості лікарів Університетської поліклініки ЧНУ імені Петра Могили.
Ось що розповідає місцева мешканка:
«У нас є повністю оснащена медична амбулаторія, але немає кому лікувати, немає в нас медиків – ані сімейного лікаря, ані кардіолога чи травматолога. Є лише медична сестра. Дякуємо, що ви [Університетська поліклініка] приїхали, деякі з нас вперше побували на прийомі в професійних лікарів».
Жителі села щиро вдячні медикам Університетської поліклініки ЧНУ імені Петра Могили та керівництву Південної аграрно-експртної компанії (ПАЕК) за можливість діагностики.
Програма медичної діагностики та лікування сільського населення області відкриває нові можливості для сільських мешканців та робить більш доступними сучасні методи діагностики та лікування.