Університети самі вирішуватимуть, коли розпочинати новий навчальний рік


30 липня, на всеукраїнській селекторній нараді з представниками місцевих органів влади, а також профільними міністерствами, серед інших тем глава уряду підняв питання початку нового навчального року в університетах.

Денис Шмигаль відзначив, що відповідно до закону про вищу освіту, університети мають такий рівень автономії та самоврядування, який дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу. Вчена рада закладу вищої освіти ухвалює рішення з питань організації освітнього процесу та визначає строки навчання на відповідних рівнях.

Однак, глава уряду, підкреслив, що рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи ходитимуть в університет будуть ухвалюватися у кожному конкретному регіоні, з огляду на епідеміологічну ситуацію.

Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам вищої освіти планувати початок навчального року 2020/2021 за наступним розкладом:

  • для студентів 1 курсу (ОС Бакалавр), які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти у період з 1 по 15 вересня 2020 року;
  • для студентів старших курсів, починаючи з другого, з 1 вересня 2020 року;
  • для студентів ОС Магістр першого року навчання – у період з 11 по 15 вересня 2020 року.

Нагадаємо, що напередодні, МОН оприлюднило постанову головного санітарного лікаря про правила навчання у школах та університетах на період адаптивного карантину. Цією постановою встановлюються такі правила:

  • перед навчанням усім працівникам закладів освіти, а також школярам і студентам мають міряти температуру. Тих, хто матиме понад 37,2, або симптоми ГРВІ, до приміщення не допускатимуть;
  • заходити в школи та університети та ходити коридорами можна буде лише в масках. Водночас у самих аудиторіях чи класах маски будуть не потрібні. Викладачі повинні змінювати медичні маски кожні 3 години;
  • відповідальними за організацію такого навчання — керівники закладів освіти. Їм рекомендують опрацювати можливість навчання у різний час, активного використання запасних виходів, щоб зменшити потоки людей, створити умови, щоб класи або групи протягом дня навчались лише в одному приміщенні, або ж взагалі — деякі заняття проводити на вулиці. Батьків та інших осіб у заклади освіти не пускатимуть;
  • харчування у столових: усі працівники мають бути в масках, а столи треба розставити на відстані 1,5 метра один від одного. Заборонено харчування за типом «шведського столу» або ж самообслуговування.

Джерело

photo_2020-04-01_09-24-06.jpg