7 травня 2025 року відбувся зум-воркшоп «Онлайн-платформи для освіти: ідеї – досвід – практика», який провела менторка Антоніна Ковенєва, учителька-методистка української мови і літератури, інтегрованого курсу літератур Миколаївського ліцею імені Олега Ольжича, викладачка в освітньому проєкті ГО «ЗНОвУ» у межах проєкту ЄС Еразмус+101082696-PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у закладах вищої освіти».
На початку зустрічі зі вступним словом виступила Галина Косарєва, координатор програми «Менторство молодих учителів», доцент кафедри української філології та міжкультурної комунікації, наголосивши на актуальності такого заходу у формуванні цифрової компетентності студентів та застосуванні інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у подальшій професійній діяльності.
Під час воркшопу студенти розглянули специфіку роботи онлайн-платформ для освіти в синхронному та асинхронному форматах і спробували застосувати деякі інструменти. Прокачали навички роботи з АІ-застосунками, спростували фейки про штучний інтелект.
Окрім того, під час воркшопу студенти-менті не лише отримали цінні рекомендації, але й активно долучалися до обговорення, створення практичних кейсів, поділилися власними ідеями та згенерували нові, пограли в трендове «Норм чи стрьом».
Зауважимо, що під час заходу менторка створила затишну атмосферу та продуктивну співдію: студенти відверто надавали зворотній зв’язок, відчували себе залученими до співпраці. Такий партнерський процес обміну ідеями та знань сприяв досягненню цілей і підвищенню мотивації менті.
Отже, цей захід дав можливість удосконалити педагогічну майстерність менті у застосуванні сучасних методик дистанційного та змішаного навчання за допомогою цифрових інструментів та ШІ.
Щиро дякуємо менторці Антоніні Ковенєвій за високий професіоналізм та створення невимушеної атмосфери спільнотворення для ефективної командної роботи, а студентам – за вмотивованість, співпрацю та долучення.
Зауважимо, що такі зустрічі менторів із менті триватимуть і надалі у рамках проєкту та стануть важливою складовою на шляху до їхнього особистісного та професійного зростання.