17-18 травня 2019 року на базі Інститут філології ЧНУ ім. Петра Могили проходила Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для пам’яті та ідентичності». Конференція передбачала комплекс заходів, а почалась з презентації журналу Kyiv-Mohyla Humanities Journal (KMHJ) – електронного англомовного рецензованого видання відкритого доступу з питань літератури, історії і філософії, який входить до бази «Web of Science (Emerging Sources Citation Index)».
17 травня пройшло пленарне засідання, а також низка секційних засідань з таких тем, як-от: «Кордони, межі, фронтири як чинники міграційного досвіду», «Проблеми особистої й колективної ідентичності в потоці міграцій, ««Місця» й «не-місця» пам’яті мігранта», «Ідейно-естетичні виміри міграційного досвіду», «Проблеми реконструкції життєвого шляху й досвіду мігранта в літературі особистого документу, художній і популярній біографіях».
Паралельно тривав семінар про прикордонні студії, який організовує та модерує на базі Інституту філології доцент кафедри англійської філології Тетяна Остапчук. А також 17 травня відбувся круглий стіл «Українські села та осередки українськості в США після ІІ Світової війни», на якому обговорювалось питання українські села та осередки українськості в Америці, як середовище збереження української пам’яті та ідентичності.
На конференції були присутні дослідники з різних університетських центрів України, а також з Німеччини та Америки. Також на конференцію були запрошені переможці Всеукраїнського студентського конкурсу наукових робіт пам’яті В. Кейса, які брали участь у пленарному засіданні конференції.
18 травня конференція тривала у формі семінару про прикордонні студії, а також був організований перегляд фільму Олександра Фразе-Фразенка про Юрія Тарнавського «Casi Desnudo».
«Фактично, ми проводимо підсумкову конференцію, оскільки протягом 2,5 років ми працюємо над науковою темою «Літератор-інтелектуал у міграційних процесах: виклики для пам’яті та ідентичності». Ця наукова тема фінансується з державного бюджету України. Значення цієї конференції, з одного боку, підсумкове, з другого – вона проводиться для визначення перспектив роботи з цієї теми, адже проблема кордонів для України та світу, як на мене, є дуже важливою. Саме це і визначає необхідність проведення конференції», – розповіла завідувач кафедри української філології, теорії та історії літератури Тетяна Шестопалова.