22 січня 2024 року в Миколаєві, на базі Чорноморського національного університету імена Петра Могили, тривала робота круглого столу «Оцінка потреб соціально вразливих категорій населення», що об’єднала провідних фахівців різних галузей соціального простору.
Круглий стіл минув у межах проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Миколаївській та Херсонській областях», який реалізовує громадська організація «Майстерня добра» за підтримки Міжнародної організації з міграції та Міністерства закордонних справ у справах Співдружності та розвитку Великої Британії.
Метою зустрічі є аналіз потреб соціально вразливих категорій населення та визначення рекомендацій щодо їхньої психосоціальної підтримки (на прикладі опитування молоді, ветеранів та членів їхніх сімей, внутрішньо переміщених осіб, а також людей, що постраждали від війни та міграції).
До всіх учасників із вітальним словом звернулися Юрій Котляр, перший проректор ЧНУ імені Петра Могили, який зауважив, що сприяння покращенню психоемоційного здоров’я найголовнішим завданням сучасного суспільства, а також Ірене Заддах, менеджерка програми з психологічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції, яка подякувала всім за внесок у розвиток психосоціальної підтримки.
Національний фахівець із психологічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції Віталій Бєлов визначив оцінку потреб соціально вразливих категорій населення як базовий аспект актуальної допомоги.
Людмила Опанасенко та Олена Дроботун, координаторки проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Миколаївській та Херсонській областях», презентували звіт-аналіз щодо оцінки потреб соціально вразливих категорій населення:
«Ми маємо визначити, які саме формати та заходи психосоціальної підтримки необхідні молоді, внутрішньо переміщеним особам», – говорить Людмила Опанасенко.
Загалом захід минув у плідній атмосфері, учасники в невеликих групах обговорювали головні завдання щодо психосоціальної підтримк соціаль вразливих категорій та наявних ресурсів.
Колектив Чорноморського національного університету імені Петра Могили вдячний Міжнародній організації з міграції, представникам Громадської організації «Майстерня добра» та координаторам проєкту за неоціненний вклад у психосоціальну підтримку жителів Миколаївської та Херсонської областей та можливість почати будувати щасливе майбутнє вже сьогодні!