У Миколаєві для працівників ДСНС та поліції провели тренінг у рамках програми ментального здоровʼя «Ти як?»


У п’ятницю, 16 лютого, у рамках Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» відбувалися тренінги «Особливості комунікації з ветеранами» та «Ветерани в громадах» для працівників ДСНС та поліції в Миколаївській області.

Координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров‘я «Ти як?» у Миколаївській області Руслана Омелянчук наголосила, що питання комунікації з ветеранами надважливе.

«Це наші захисники та захисниці, люди які пішли нас захищати ціною власного здоров’я та життя. Це люди які мають особливий досвід. Ми як суспільство маємо зробити так, щоб вони змогли повернутись до нормального життя. Реадаптація та реінтеграція ветеранів», – зазначила вона.

Радниця начальника Миколаївської ОВА, координаторка проєкту «Помічник ветерана» на Миколаївщині Неллі Яровенко розповіла про те, що в області вже працюють помічники ветеранів. За принципом «рівний-рівному» виконують функцію ланцюжка між учасниками бойових дій, які повертаються з війни, та суспільством.

Завдяки співпраці з Чорноморським національним університетом імені Петра Могили, завідувачка Навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили Людмила Опанасенко та старша викладачка кафедри терапевтичних дисциплін Олена Дроботун стали тренерами заходу.

На тренінгу учасників навчали коректно спілкуватися та взаємодіяти з людьми, які пережили травматичний досвід війни. Також обговорювали адаптацію людини у мирному середовищі, алгоритми роботи з ветеранами під час працевлаштування, соціальний та медичний супровід, окремо – про потреби їх та їхніх родин тощо.

Впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олена Зеленська забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA у співпраці з Міністерство охорони здоров’я України експертного партнерства та підтримки World Health Organization Ukraine.