У ЧНУ імені Петра Могили відбувся круглий стіл «Професійне наставництво для дієвості публічного сектору в умовах війни та повоєнної відбудови»


28 – 29 лютого 2024 року в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили відбувся круглий стіл «Професійне наставництво для дієвості публічного сектору в умовах війни та повоєнної відбудови».

Захід організований у рамках проєкту ЄС Еразмус+ 101082696 – PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО».

Цей міжнародний проєкт об’єднує українські та європейські виші та є провідником ідей розвитку навичок студентів відповідно до нових умов життя, відповідно до нових умов ринку праці.

Організували круглий стіл представники Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Національного університету «Львівська Політехніка» та Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України.

Партнерами заходу в секторі освіти та науки виступили Вища школа публічного управління Національного агентства України з питань державної служби, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Національний університет «Чернігівська політехніка», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Регіональний центр підвищення кваліфікації Київської області.

У публічному секторі партнерами заходу стали Миколаївська обласна військова адміністрація, Миколаївська міська рада, Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Миколаївська обласна прокуратура, Головне управління Національної поліції в Миколаївській області, Головне управління Державної податкової служби у Миколаївській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, Миколаївська митниця Державної митної служби України.

У круглому столі взяли участь науково-педагогічні працівники та адміністрація ЗВО, представники органів влади і місцевого самоврядування, представники судів, органів прокуратури, Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, а також студенти українських університетів та зацікавлена громадськість.

Метою проведення Круглого столу було сприяння розвитку та професійному зростанню представників органів публічного сектору в умовах війни та повоєнної відбудови, зокрема через становлення системи менторства у ЗВО.

З вітальними промовами з нагоди відкриття засідання Круглого столу виступили ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Леонід Клименко; секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько; директор Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України, академік Національної академії правових наук України, заслужений юрист України Олександр Скрипнюк; перший проректор НУ «Львівська Політехніка», координатор проєкту ЄС Еразмус+ PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО», доктор технічних наук, професор Олег Матвійків.

28 лютого, у перший день проведення Круглого столу, у рамках пленарного засідання та панельної дискусії, присвяченої тематиці інтеграції практик наставництва в органах публічного сектору та ЗВО юридичного й управлінського профілю, в обговоренні взяли участь доктор юридичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва, інституційний координатор проєкту ЄС Еразмус+ PROMENT в ЧНУ імені Петра Могили Алла Коваль; директор Вищої школи публічного управління Національного агентства України з питань державної служби Юлія Лихач; доктор наук з державного управління, професор, головний науковий співробітник Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України, народний депутат України 5, 6 скликань, заслужений юрист України, Львівський міський голова (1998-2002 рр.), Міністр регіонального розвитку та будівництва України (2007-2010 рр.) Василь Куйбіда; доктор наук з державного управління, доцент, директор Регіонального центру підвищення кваліфікації Київської області Сергій Лукін; голова Жовтневого районного суду Миколаївської області, суддя-тренер Національної школи суддів України Сергій Глубоченко; начальник відділу кадрової роботи та державної служби Миколаївської обласної прокуратури Оксана Чуйко; заступник начальника Головного управління Державної податкової служби у Миколаївській області, кандидат економічних наук, державний службовець 3 рангу Ольга Купчишина; заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Ольга Галинтовська; доктор економічних наук, професор, професор кафедри економічного аналізу та фінансів, Директор Центру професійного розвитку персоналу Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Олена Єрмошкіна; кандидат економічних наук, професор, інституційний координатор проєкту ЄС Еразмус PROMENT Людмила Ремньова та інші учасники.

Також у форматі молодіжного діалогу відбулася зустріч громадських активістів та представників ініціативної молоді, учасниками якої стали заступник начальника управління молодіжної політики Миколаївської міської ради Максим Туз; позаштатний радник Миколаївського міського голови Артем Кривцов; членкиня ГО «Прогресивний Миколаїв» Дар’я Сімкуліч; голова ГО «Тут» Дан Фрич; головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Дорошівської сільської ради, секретар Молодіжної ради Дорошівської сільської ради, делегат ГО «Українська асоціація молодіжних рад» Катерина Палюта; старший викладач кафедри публічного управління та права комунального закладу вищої освіти «Дніпровської академії неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради Ельміра Соколова.

У другий день проведення Круглого столу, 29 лютого, у рамках секційного засідання та панельної дискусії взяли участь доктор наук з державного управління, професор, державний службовець І рангу, директор Навчально-наукового інституту публічного управління та адміністрування Володимир Ємельянов; доктор наук з державного управління, професор, в.о. завідувача відділу проблем державного управління та адміністративного права Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України Ярослав Жовнірчик; доктор наук з державного управління, професор, проректор з навчальної роботи Державного університету інтелектуальних технологій та зв’язку Світлана Хаджирадєва; доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри публічного управління та адміністрування Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, експерт з проблем місцевого самоврядування Інституту Політичної Освіти, державний службовець 5-го рангу, посадова особа місцевого самоврядування 5-го рангу, заслужений працівник освіти України Іван Лопушинський; доктор наук з державного управління, доцент, завідувач науково-дослідної частини Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова Інна Шевчук; доктор державного управління, доцент, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, старший дослідник Навчально-науково-виробничого центру Національного університету цивільного захисту України Аліна Помаза-Пономаренко; заступник начальника Південно-Східного міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби, начальник відділу у Одеській, Миколаївській та Херсонській областях Ольга Кальченко; начальник Центрального районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях Дарина Білявська; доктор філософії, адвокат у RELIANCE LAW COMPANY, керівник Миколаївської обласної організації Союзу юристів України, почесний член Союзу юристів України, дійсний член Асоціації правників України, член Союзу юристів Миколаївщини Дмитро Слободянюк; доктор філософії, член правління ГО «Міжнародна екологічна безпека» Валентина Квасова; директор професійно-технічного училища № 21 м. Миколаєва, відмінник освіти, магістр публічного управління та адміністрування Сергій Архипов та інші учасники.

У рамках проведення Круглого столу також відбулося урочисте відкриття Центру тьюторства та меторства. Керівником Центру тьюторства та менторства ЧНУ імені Петра Могили призначили Дмитра Січка, кандидата юридичних наук, доцента, декана юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Варто зауважити, що подібний Центр є третім в Україні та першим на півдні нашої держави. Основними функціями Центру тьюторства та менторства є професійне зростання, стимулювання соціальної активності та розвитку у наставництві як студентів Університету, так і персоналу; а також налагодження ефективної взаємодії між академічним та неакадемічним середовищами для покращення працевлаштування молоді.

Зареєстрованих учасників загалом було більше 300. Найбільша кількість – з Миколаєва та Миколаївської області – близько 220. Також на заході були присутні слухачі та спікери зі Львова, Києва, Івано-Франківська, Харкова, Кропивницького, Дніпра, Чернігова, Херсона та Херсонської області.

Захід мав так званий змішаний формат, тобто частина учасників могла спілкуватися безпосередньо в аудиторії Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, інші учасники долучалися до заходу онлайн. Такий формат проведення сприяв жвавій дискусії на важливі й гострі теми.

Основними темами круглого столу були інтеграція практик наставництва в органах публічного сектору та ЗВО юридичного й управлінського профілю; кадрове забезпечення органів державної влади та місцевого самоврядування:виклики та перспективи; менторство програм публічного управління та адміністрування для підвищення якості кадрового забезпечення органів влади в умовах кризи та війни; професійне становлення та ініціативи молоді задля розвитку громад.

Модераторами дискусій виступали виконавці проєкту PROMENT – Дмитро Січко (кандидат юридичних наук, доцент, декан юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили), Олена Філімонова (кандидат економічних наук, менеджер проєкту PROMENT), Вікторія Андріяш (доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та адміністрування ЧНУ імені Петра Могили), а також Дмитро Щоголєв (аспірант юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили, голова Ради з питань молодіжної політики при Миколаївському міському голові).

Важливість круглого столу, присвяченого професійному наставництву для дієвості публічного сектору в умовах війни та повоєнної відбудови, та самого проєкту PROMENT, є безперечною. Адже йдеться про пошук можливостей для розвитку та професійного зростання представників органів публічного сектору, а, багато в чому, саме підготовка працівників цієї сфери буде визначати перспективи післявоєнного відновлення нашої держави.