У ЧНУ імені Петра Могили тривала Міжнародна наукова конференція «Слов’янські студії: європейський контекст»


Протягом 20 – 23 червня 2024 року на факультеті філології ЧНУ імені Петра Могили тривала робота  Міжнародної наукової конференції «Слов’янські студії: європейський контекст».

Захід відбувся в межах ХXI  Міжнародної наукової конференції «Ольвійський форум – 2024: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі».

Партнерами факультету в проведенні конференції є низка академічних та закладів вищої освіти, серед яких – Інститут болгарської мови Болгарської академії наук, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії  наук України, Університет імені Адама Міцкевича в Познані, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Український комітет славістів.

Захід зібрав провідних науковців, практиків та здобувачів вищої освіти, які обговорили актуальні питання розвитку слов’янських народів в європейському контексті.

Зі вступним словом на пленарному засіданні 20 червня 2024 року виступила в. о. декана факультету філології ЧНУ імені Петра Могили, докторка філологічних наук Ірина Даниленко, яка розповіла про важливість осмислення того, що наразі відбувається у слов’янській культурі та їх коріння на тлі наших трагічних та екстремальних реалій.

Перший проректор ЧНУ Юрій Котляр зауважив, що зараз для нас слов’янське читання набуває особливого значення:

«Ми повинні всьому світу показати, що ми єдині і можемо боротися за своє існування», – говорить Юрій Вадимович.

Також Роман Дінжос, проректор з наукової роботи, додав, що науковий фронт дуже важливий, і завдяки фахівцям різних галузей ми змінюємо світогляд таким чином, що ми є українці і в нас є власна держава.

Робота учасників конференції тривала в межах трьох секцій, зокрема «Мовознавство», «Літературознавство» та «Лінгвокультурні зв’язки романо-германських та слов’янських мов».

Спікери представили доповіді на теми історії, культури, мовознавства та сучасних проблем слов’янських країн. Особлива увага була приділена впливу глобалізації та європейської інтеграції на розвиток національних ідентичностей та культурних традицій.

Змішаний формат конференції уможливив цікавий науковий діалог із вченими різних областей України та слов’янського зарубіжжя (Польща, Болгарія).

Конференція стала платформою для обміну знаннями та досвідом між науковцями, викладачами та студентами, сприяючи зміцненню міжнародної співпраці у галузі слов’янських студій.

Організатори заходу подякували кожному, хто долучився, та висловили сподівання, що подібні зустрічі стануть регулярними і допоможуть у подальшому розвитку науки та освіти.