15 червня 2023 року в Чорноморському національному університету імені Петра Могили розпочалася XVIІ Міжнародна наукова конференція «Ольвійський форум – 2023: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі».
Метою конференції є обмін міжнародним досвідом країн Причорноморського регіону щодо окреслення оптимальних шляхів, напрямів та характеру теоретичних, практичних і освітянських реформ, адаптованих до європейських цінностей та стандартів з проблем державного управління, права, енергетики, радіаційної і техногенно-екологічної безпеки людини та довкілля, екології, інформаційних технологій, філософії, політології, соціології та мовної культури в сучасних умовах глобальних фінансової і соціально-економічної трансформацій, висвітлення актуальних проблем медицини, фізичного та духовного розвитку, зміцнення здоров’я та формування здорового способу життя.
Робота конференції триватиме протягом чотирьох днів, у межах якої працюватимуть українські за зарубіжні науковці за 14 тематичними напрямами роботи.
Ольвійський форум відкрив ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко, який нагадав про історію створення конференції та побажав плідної роботи науковцям.
Алла Коваль, т. в. о. проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва університету, зазначила про актуальність тематики форуму в контексті розвитку міжнародної наукової співпраці.
До вітального слова долучився перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр. Історик детально окреслив актуальне явище декомунізації та деколонізації в місті Миколаєві.
Також до вітального слова доєдналися наші закордонні партнери, зокрема Ян Станіслав Цехановський, професор факультету «Artes Liberales» Варшавського Університету, який поділився досвідом функціонування системи допомоги ветеранам у Польщі.
У перший день форуму відбулося пленарне та секційні засідання.
Так, Генрик Цвек, професор Університету гуманітарних і природничих наук імені Яна Длугоша в Ченстохові закцентував увагу колег на понятті екологічної безпеки.
Паоло Бьяджі, старший науковий співробітник відділу по вивченню Азії та Північної Африки, професор Університету Ка’Фоскарі виступив із доповіддю
«Деякі спостереження за археологією бронзової доби Джавахетського плато (Малий Кавказ у Грузії)».
Міжмовну комунікацію здійснює старший викладач кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови ЧНУ імені Петра Могили Маргарита Лимар.
На наступні три дні запланована робота секційних засідань у межах конференцій форуму, зокрема «Європейський Союз і Україна: передісторія, історія, сучасність»; «Радіаційна і техногенно-екологічна безпека людини та довкілля: Cтан, шляхи і заходи покращення» та «Психологічна наука в ХХI столітті: перспективи розвитку».