У ЧНУ ім. Петра Могили пройшов тренінг менторів в рамках міжнародного проєкту «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО»


23 травня 2024 року в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили відбувся тренінг менторів за проєктом ЄС Еразмус+ 101082696-PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО». Цей міжнародний проєкт об’єднує українські та європейські виші та просуває ідеї розвитку навичок студентів відповідно до нових умов життя, відповідно до нових умов ринку праці.

У тренінгу взяли участь науково-педагогічні працівники та адміністрація ЗВО, керівники та педагогічні працівники ЗСО, представники органів влади і місцевого самоврядування, представники органів прокуратури, Державної митної служби, Пенсійного фонду України, а також зацікавлена громадськість.

Метою проведення тренінгу було підвищення кваліфікації менторів задля професійного наставництва студентів, що сприятиме адаптації до реальних умов ринку праці та підвищенню працевлаштування випускників.

З вітальними промовами з нагоди початку тренінгу виступили інституційний координатор проєкту PROMENT в ЧНУ імені Петра Могили Алла Коваль та керівник T&M Центру в ЧНУ імені Петра Могили Дмитро Січко.

Під час загальної секції тренінгу учасники прослухали лекції, присвячені ролі ментора у професійному становленні та працевлаштуванні студентів відповідно до методології проєкту PROMENT; сприянню професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО; діяльності T&M Центру PROMENT в ЧНУ імені Петра Могили задля сприяння професійному становленню та працевлаштуванню студентів.

Окрім цього аудиторія взяла участь у виконанні тренінгових вправ, таких як «Дерево очікувань», «Стіна слави», «Ідентичність ментора», а також вправ, спрямованих на визначення очікувань, готовності, передумов і позитивних якостей менторів, акцентуалізацію компетентностей, якостей та навичок ментора.

Друга половина тренінгу менторів передбачала паралельне проведення двох сесій: сесії менторства під проводом місцевих органів публічної влади та сесії менторства молодих вчителів.

Сесія менторства під проводом місцевих органів публічної влади почалася з презентації Вікторії Андріяш, виконавиці PROMENT в ЧНУ ім. П. Могили, а також містила тренінгові вправи, присвячені формулюванню потреб, викликів, можливостей та перспектив менторства під проводом місцевих органів публічної влади, формуванню моделі взаємодії учасників менторства, кейс-стаді щодо досвіду професійного наставництва в місцевих органах публічної влади.

У той же час на сесії менторства молодих вчителів виконавицею проєкту PROMENT в ЧНУ ім. П. Могили Галиною Косарєвою була представлена презентація «Менторство молодих вчителів» та кейс-стаді щодо обговорення досвіду менторства молодих учителів у ЗСО. Також доцентом кафедри англійської філології та перекладу ЧНУ ім. П. Могили Вікторією Агеєвою-Каркашадзе була проведена тренінгова вправа «Виживання на острові», спрямована на розвиток активного слухання та комунікації у малих групах менторів; медіатренеркою та учителькою української мови і літератури та інтегрованого курсу літератур Миколаївського ліцею імені Олега Ольжича Антоніною Ковенєвою були проведені гра «Бінго», вправа «Галерея», вправа «Учительська», спрямовані на формування моделі взаємодії учасників менторства; вчителькою фізичної культури Миколаївського ліцею 55 Іриною Добровольською була представлена на тему «Перспективи використання оздоровчо-рекреаційної рухової активності у сучасній школі».

У тренінгу менторів також взяли участь представники Центрально-Причорноморського управління надання безоплатної правничої допомоги Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги, Миколаївської митниці Державної митної служби України, Миколаївського окружного адміністративного суду, Головного управління Державної податкової служби у Миколаївській області.

Кожна сесія завершувалася рефлексією, презентацією та обговоренням результатів.

Зареєстрованих учасників загалом було більше 30. Оскільки тренінг проходив офлайн, то всі учасники були, переважним чином, з Миколаєва та Миколаївської області.

Захід проходив в очному (офлайн) форматі, тобто учасники могли спілкуватися безпосередньо в аудиторії Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, адже такий формат є оптимальним для проведення заходів подібного типу.

Важливість проведення тренінгу, присвяченого підвищенню кваліфікації менторів задля професійного наставництва студентів, та самого проєкту PROMENT, є безперечною, адже йдеться про сприяння адаптації до реальних умов ринку праці та покращенню працевлаштування випускників.