«У археології є майбутнє» – саме такої думки фахівці археологічної стерні, які зібралися відзначити своє професійне свято в колі однодумців та зацікавленої громадськості.
15 серпня країна відзначила День археолога, з нагоди якого провідні археологи, серед яких археологи ЧНУ імені Петра Могили, зібралися в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї та Миколаївському музеї суднобудування і флоту.
Археологічні дослідження на території України тривають вже понад 200 років, а чимала кількість експонатів від доби палеоліту до сучасності, знайдених на території Миколаївської області, представлені в експозиції краєзнавчого музею. Усі вони говорять про багатовікову історію нашої держави та краю.
«Усі археологи – одна велика родина, тому захід об’єднав тих, хто відіграє важливе значення в становленні археологічної науки на Миколаївщині», –говорить Ілля Хворостянюк, молодший науковий співробітник музею «Старофлотські казарми».
З нагоди професійного свята в музеї суднобудування і флоту відкрили виставку «Українські археологи в лещатах тоталітаризму», у якій представлені історії 19 репресованих археологів. Усі вони присвятили своє життя розкриттю таємниць минулого.
На заході Кирило Горбенко, старший викладач кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили, провів лекцію про дослідження на території городища Дикий Сад за останні 100 років.
«Майбутнє в археології, я впевнений, є, адже за останні 15 років студенти-археологи стали фахівцями, зробили чималі дослідження. Наприклад, за один сезон розкопок ми знаходимо приблизно 10 артефактів із побуту наших предків», – говорить Кирило Горбенко.
Зауважимо, що археологічна школа Миколаївщини зосереджена в ЧНУ імені Петра Могили, фахівці досліджують пам’ятки археології – доби палеоліту в селі Анетівка, городище Дикий Сад у Миколаєві, беруть участь в археологічних експедиція на острові Березань.