У ХХІ столітті навчатися можна не лише в університетах чи коледжах, сидячи за підручниками або ж конспектами. У епоху цифрових технологій будь-хто може ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні для професійного та особистісного розвитку.
У цьому допомагає нова платформа Дія.Цифрова освіта, де можна зареєструватися одразу на декілька курсів із медіаграмотності. Серед них є освітні серіали для новачків, батьків, учителів, тренерів, держслужбовців, школярів і підлітків, для активних громадян, медичних працівників та публічних службовців, бізнесу та стартапів, роботи онлайн та цифрових фінансів, тощо. Наприкінці учасники отримують сертифікат, засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0.2 кредиту ЄКТС.
Пропонуємо ознайомитися з деякими з них детальніше.
Молоді цікавим є курс «Програмування для студентів» від Міністерства цифрової трансформації України за підтримки швейцарсько-української Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) у співпраці з науково-популярним медіа Куншт. У освітньому курсі розглянуто базові поняття програмування – класи, змінні, списки та інше (питання алгоритму, базові навички з читання та написання коду). Ці знання будуть корисними для будь-якої мови програмування (С, С++, Java, Python). Складні поняття пояснені через зрозумілі метафори та історії. Курс спрямований на те, щоб довести, що програмувати може кожен. Остання серія – це практичні поради від досвідчених програмістів про те, як знайти роботу після навчання.
Зі стрімким розвитком технологій та впровадженням їх у повсякденне життя дедалі більше конфіденційної інформації зберігається на мобільних пристроях. Кібершахрайство з сім-картою стає актуальною проблемою, адже жертвою може стати будь-хто – звичайний громадянин чи власник компанії.
Під час курсу «Обережно! Кібершахраї» учасники дізнаються, як захиститись від дій зловмисників, засвоять покрокові інструкції для ефективного захисту своїх приватних даних, дізнаються про вдалі приклади боротьби з кібератаками.
Курс «Як громаді стати цифровою» стане корисним для працюючих студентів. Протягом серіалу учасники зрозуміють, які виклики несе цифровізація та навіщо громаді соціальні мережі, познайомляться з трендами візуальної та текстової комунікації, зрозуміють чинники важливості цифрової трансформації громади й отримають покрові інструкції з впровадження якісних змін.
Стрімкий розвиток технологій впливає не лише на щоденне життя, а й на вибір майбутньої професії. Кожен школяр та студент мріє про успішну кар’єру, дехто приглядається до нових, ще не повністю розповсюджених сфер діяльності. А на які предмети звертати посилену увагу, які навички розвивати, як почати перші кроки в цифрових професіях та врешті, що кожна з них позначає та як може проходити типовий день на такій посаді. На ці та багато інших запитань можна отримати відповіді впродовж освітнього серіалу «Нові цифрові професії». Зокрема ви дізнаєтесь про нові цифрові професії: діджитал-маркетолог, SMM-спеціаліст, Front-end- та Back-end-розробник, QA (тестувальник програмного забезпечення), UI/UX-дизайнер, бізнес-аналітик, сybersecurity engineer, devOps engineer, product manager.
Стати освічений у цифровій сфері легко! Долучаймося!