“Цікава наука онлайн”: відбулося нагородження переможців конкурсу


Світ науки сповнений захоплюючих таємниць, які манять до себе допитливі уми. І саме талановиті діти, з їхньою невгамовною цікавістю та креативним мисленням, стають справжніми дослідниками, що прагнуть розгадати ці таємниці. Кожна дитина талановита по-своєму. Їхні здібності можуть проявлятися в різних сферах, і наука – це лише одна з них. Головне – створити умови для розвитку цих талантів, заохочувати цікавість, підтримувати прагнення до знань та досліджень.

Саме такий підхід є ключовим, на думку, викладачів ЧНУ імені Петра Могили, які вже традиційно проводять конкурс «Цікава наука онлайн» у межах проєкту «Крок до науки».

     Проєкт «Крок до науки» – система STEM-студій на засадах трансдисциплінарного підходу. Такі студії цікавої науки репрезентуються у різних галузях, напрямах, зокрема астрономії, історії, біології, географії, фізики, креативності та інших, які створені для допитливих талановитих і здібних учасників студій різного віку. Кожна студія –  це науковий пошук, об’єднаний цікавою сучасною проблемою.

19 грудня 2024 року в приміщенні Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулося нагородження переможців конкурсу «Цікава наука онлайн» проєкту «Крок до науки». Поруч із локаціями також розташувалася «3D країна мрій».

    Майстрами цікавої науки для юних фахівців є студенти нашого університету, науковці, кандидати та доктори наук, викладачі фізики та математики в закладах середньої освіти та закладах фахової передвищої освіти.

  Метою програми є підтримка обдарованих дітей в науці, створення сприятливого середовища для розвитку їхніх здібностей, а також сприяння популяризації науки серед молоді. Залучення дітей до цікавих наукових досліджень може сприяти не лише їхньому особистому розвитку, а й створенню нових інновацій та вирішенню складних проблем сучасного світу. Участь у проєкті можуть взяти всі учні 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України.

У конкурсі «Цікава наука онлайн» нагородили найкращих юних науковців із Миколаєва, Полтавщини, Київщини, Дніпропетровщини, а також керівників наукових робіт учасників конкурсу. Нагородження здійснювалося за такими номінаціями: «Науковий косплей», «Ноу-хау», «Хобі», «Батл світів», «Мій цікавий дослід».

Участь у конкурсі взяли навіть наймолодші науковці, для яких це лише перший крок до пізнавальної науки.

З вітальною промовою виступив перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр.

Спікером заходу була доцентка Ірина Манькусь.

Такі заходи є актуальними, адже несуть позитивні емоції для всіх учасників та заохочують молодь до наукових досліджень і розуміння важливості науки для власного майбутнього.

Матеріал підготувала завідувач
Медіацентру Анна Джежар